پنج شنبه / ۲۵ دی ۱۳۹۹ / ۰۸:۵۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۸۸۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

تغییرات کیفی در حوزه آموزش و پرورش جای تقدیر دارد

استاندار گفت: تغییرات کیفی در آموزش و پرورش در بحث افزایش آمار قبولی در دانشگاه ها و افزایش معدل نهایی دانش آموزان جای تقدیر دارد.

(پنج شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹) ۰۸:۵۷

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ جلسه شورای آموزش و پرورش به ریاست احمد علی موهبتی استاندار و با حضور اعضای این شورا و با ارتباط ویدئوکنفرانسی با معاون اول رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش و استانداران و مدیران آموزش و پرورش سراسر کشور عصر روز چهارشنبه برگزار شد.

احمدعلی موهبتی "استاندار" در این نشست به رشد کیفی آموزش و پرورش در حوزه های مختلف اشاره کرد و گفت: کیفیت بخشی در حوزه آموزش باعث ارتقای معدل نهایی دانش آموزان به میزان ۱۰ درصد در سطح استان شده است و بحث قبولی دانشگاه ها نیز ۳۲ درصد رشد داشته که این نشان از تغییرات کیفی در حوزه آموزش و پرورش است.

وی تصریح کرد: علاوه بر این در چند سال اخیر به جذب نیروی در حوزه آموزش و پرورش نیز توجه شده و در حال حاضر ۳۵ هزار معلم در استان فعال هستند.

موهبتی گفت: روند جذب نیروی آموزشی در سال ۹۵-۹۴ حدود ۵۰۰ نفر و در سال های بعد نیز همین رقم تکرار شده و در سال ۹۸-۹۷ به هزار و ۲۲۴ نفر نیرو رسیده است و در سال ۹۹-۹۸ به ۳ هزار و ۳۰۹ نفر و در سالجاری به ۳ هزار و ۸۳۴ نفر جذب نیرو رسیده است که این روند در ماده ۲۸ در دانشگاه فرهنگیان نیز وجود داشته ،به نحوی که تنها در سال گذشته هزار و ۶۰۶ نفر در دانشگاه فرهنگیان نیرو جذب شده است .

وی ادامه داد: در بحث افزایش فضای آموزشی در سال جاری ۱۰۵ هزار متر مربع فضای آموزشی ساخته می‌شود و سال گذشته ۸۴ هزار و در سال ۹۷ میزان ۶۰ هزار مترمربع و در سال ۹۶ میزان ۴۰ هزار متر مربع فضای آموزشی ساخته شده است که این ارقام نیز رشد خوبی را در حوزه نوسازی مدارس در تاریخ استان نشان می‌دهد.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان بیان داشت : در حوزه اعتبارات نوسازی نیز ۲۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۴۳۰ میلیارد تومان در سال گذشته افزایش یافته و امسال نیز این اعتبار به ۵۷۵ میلیارد تومان اعتبار ارتقا یافته است .

وی خاطر نشان کرد:بر اساس گزارش ارائه شده در جلسه از ۸۶۵ هزار دانش‌آموز استان ۳۵۰ هزار دانش‌آموز به اینترنت و فضای مجازی دسترسی دارند و ۴۷۲ هزار به اینترنت دسترسی ندارند که امیدواریم با حرکت ضربتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پایان اردیبهشت دسترسی به اینترنت نیز به نحو مطلوب برسد.

استاندار افزود: در شروع دولت دوازدهم ۳۱۵ روستا در استان به اینترنت دسترسی داشتند و اکنون بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ روستا اینترنت دارند و در طرح ضربتی وزارت ارتباطات نیز بیش از هزار و ۲۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار و حدود ۳۰۰ روستای زیر ۲۰ خانوار به اینترنت دسترسی خواهند داشت.

موهبتی گفت: با راه اندازی اینترنت باز هم تعداد زیادی از دانش آموزان ابزار استفاده از آموزش فضای مجازی را نخواهند داشت که باید همه تلاش کنیم و با هر یک حرکت و جنبش عمومی از این وضعیت نیز عبور کنیم.

تعداد بازدید : ۱۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید