پنج شنبه / ۲۵ دی ۱۳۹۹ / ۰۸:۵۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۸۸۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری:

دفاتر تسهیل گری نقش مهمی در مسیر توانمند سازی مردم در محلات حاشیه شهرها دارند.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری گفت:دفاتر تسهیل گری نقش مهمی در توانمندسازی مردم در محلات حاشیه ای و گام نهادن این قشر در مسیر توسعه اجتماعی دارند .

(پنج شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹) ۰۸:۵۰

به گزارش روابط عمومی استانداری ، جلسه نشست مدیران دفاتر تسهیل گری به ریاست کوثری معاون سیاسی و اجتماعی استانداری و با حضور اعضای اصلی صبح روز چهارشنبه در سالن معاونت سیاسی و اجتماعی برگزار گردید.

ابوذر کوثری در این جلسه اظهار داشت : دفاتر تسهیلگری می تواند با شناسایی و مشارکت خیرین وافراد صاحب نفوذ وبا جذب کمک های مردمی و ارائه خدمات آموزشی وفرهنگی درجهت اهداف دولت ودغدغه های سازمان های مردم نهاد نقش مهمی را در توانمندسازی مردم در محلات حاشیه ای شهرها داشته باشند .

وی بیان داشت: نقش اصلی دفاتر تسهیل گری احصا مشکلات با نگاه مردم محور است.

کوثری در ادامه بر تقویت مباحث اجتماعی تاکید نمود وبیان داشت: جلب مشارکت مردمی با همکاری مردم و دولت وفرهنگ سازی وارتقا نقش جامعه محلی در حل مشکلات وکمبودهای مردم وهمچنین تلاش جهت جمع بندی مطالبه گری صحیح مردم در چهارچوب قوانین و مقررات و ضوابط به عنوان یک فرهنگ اجتماعی و سیاسی بدور از ایجاد نارضایتی ومنطقی کردن مطالبات و ارائه به دستگاههای اجرایی باید سرلوحه کار دفاتر تسهیل گری قرار گیرد.

وی گفت:اقدامات خوبی که دربحث سازش وصلح مردم با استفاده از ظرفیت علما ،معتمدین وریش سفیدان انجام شده ، همچنین موضوع شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل و پیگیری ثبت نام دانش آموزان درمدارس و یاجمع آوری زباله از محلات با همکاری مردم آن محله از جمله مباحثی است که می توان در بحث مشارکت و نقش آفرینی مردم از آن نام برد .

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار گفت :دفاتر تسهیل گری با مشارکت و همراهی با استانداری و فرمانداران نسبت به برگزاری منظم جلسات بین بخشی از تبادل و تجربه وطرح های خلاقانه که توسط هر دفتر و در هر موضوعی انجام شده استفاده کافی در تحقق اهداف تعیین شده را ببرند.

کوثری تاکید نمود: با توجه به نزدیک شدن انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا کلیه دفاتر تسهیل گری و مدیران و کارکنان آن از هرگونه تبلیغات وفعالیت های انتخاباتی بر حذر باشند و از ورود به هر گونه اظهار نظرها ،نشست ها و رفتارهای انتخاباتی پرهیز ومراقبت نمایند تا انتخاباتی سالم ، رقابتی و با مشارکت حداکثری برگزار شود.

معاون استاندار تصریح کرد: در مجموع سه سال، از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای سازمان امور اجتماعی کشور مبلغ ۱۷۷ هزار و ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار به ١٦دفتر تسهیل گری وتوسعه محلی در سه شهر زابل ،زاهدان و چابهار تخصیص داده شده است.

وی افزود: دفاتر تسهیل گری در استان پس از شروع بکار، جایگاه اصلی درمیان مردم وجایگاه برتر در بین سایر استانهای کشور را به خود اختصاص داده که قابل تقدیر می باشد.


تعداد بازدید : ۱۰۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید