سه شنبه / ۲۳ دی ۱۳۹۹ / ۱۵:۵۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۸۸۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون سیاسی و انتظامی استانداری :

تبدیل قاچاق سوخت به تجارت قانونی هدف اصلی طرح رزاق است.

(سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹) ۱۵:۵۵

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز به ریاست محمدهادی مرعشی معاون امنیتی و انتظامی استاندار با حضور محمدرضا افشاریان مدیرکل پیشگیری و مبارزه با قاچاق فرآورده های نفتی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و حمید رحمتی مشاور ریاست ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور صبح امروز سه شنبه در محل سالن اجتماعات استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد.

در این جلسه در خصوص روان سازی طرح رزاق و موانع و مشکلات فراروی اجرای این طرح بحث و رایزنی شد.

مرعشی معاون امنیتی و انتظامی تبدیل قاچاق سوخت را به تجارت قانونی سوخت از اهداف طرح عنوان کرد.

مرعشی گفت: نحوه اجرای طرح ایراداتی دارد و باید ساز و کار اجرای طرح به گونه ای دیگر برنامه‌ریزی شود.

وی تاکید کرد: معیشت مرزنشینان به شکلی که در قالب طرح مصوب شده باید تامین شود و علاوه بر تأمین معیشت مرزنشینان، مشکلات دستگاه‌های امنیتی نیز در حوزه مسائل مربوط به قاچاق سوخت برطرف شود.

معاون استاندار افزود:فروش فرآورده‌های نفتی برای پیمانکاران دخیل در این طرح باید به نحوی تعریف شود که مقرون به صرفه باشد این در حالی است که در حال حاضر خرید فراورده ها به قیمت ۱۰ دلار زیر قیمت بورس و هزینه های حمل، برای پیمانکاران مقرون به صرفه نیست.

وی ادامه داد: بر اساس توافقات اولیه در این طرح مقرر شده ارائه سوخت در استان تحویل شود اما در حال حاضر مبدا بندرعباس برای تحویل سوخت قرار گرفته که برای به صرفه شدن باید سوخت در کرمان و یا درچابهار تحویل شود .

تعداد بازدید : ۱۲۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید