دوشنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۹ / ۰۸:۳۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۸۷۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

سفر وزیر ارتباطات به سیستان و بلوچستان برای تحقق اهداف برنامه ششم توسعه است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: یکی از اهداف برنامه ششم، اتصال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت است، که سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان برای تحقق اهداف این برنامه انجام شده است.

(دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹) ۰۸:۳۳

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی در نشست بررسی پیشرفت پروژه تکمیل زیرساخت‌های ارتباطی استان که با حضور بیات معاون فنی شرکت ارتباطات زیرساخت کشور ظهر روز یکشنبه در استانداری برگزار شد؛ با اشاره به سفر آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و اینکه چرا در این مقطع انجام شد،گفت: ایشان از زمانی که وزیر شدند یکی از اهداف برنامه ششم که پایان این برنامه باید تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار اینترنت داشته باشد را دنبال می‌کردند.

وی بیان کرد: در دولت دوم ریاست جمهوری دکتر روحانی که آذری جهرمی وزیر ارتباطات شد در استان ۳۰۰ روستا اینترنت داشت که در زمان سفر ایشان به این استان ۲ هزارو ۵۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت دسترسی داشتند.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به رهاورد سفر وزیر ارتباطات افزود: هم‌اینک هر روز و هفته تعدادی از سایت‌ها بالا می آید، یعنی سه فاز عملیاتی تعریف شد در مکان‌هایی دکل و امکانات مخابراتی وجود دارد و فقط بحث ارتباطات است که این مکان‌ها اینترنت ندارد این موارد در فاز نخست قرار گرفت که ظرف یک ماه این نقاط هم اینترنت‌شان متصل خواهد شد.

وی ادامه داد: یک بخش‌هایی هم که فیبر نوری وجود دارد امکانات مخابراتی داریم ولی دکل نداریم و باید سایت‌های جدید زده شود و یک مکان‌هایی نیز است که امکانات ارتباطاتی نداریم باید فیبر نوری کشیده شود که تا پایان اردیبهشت آن مکان‌ها هم ارتباطاتشان برقرار می‌شود.

موهبتی گفت: در جمع‌بندی سفر آذری جهرمی، بیش از یکهزارو ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه خواهد شد که این مهم منهای تعهد استان در ایجاد جاده دسترسی برای سایت‌ها و یا تامین برق آن مکان‌هاست.

وی با اشاره به اینکه برخی، سفر وزیر ارتباطات و معاون اول رییس جمهور را سفر انتخاباتی توصیف کردند؛ تصریح کرد: هر کس که کاندیدای ریاست جمهوری باشد، در سفر به استان با مشکلات و وضعیت استان آشنا خواهد شد و اگر رییس جمهور شود تصمیمات بهتری برای استان خواهد گرفت و اگر به ریاست جمهوری هم نرسد، باز هم سمت تاثیرگذاری در نظام خواهد داشت که برای استان میتواند تاثیرگذار باشد.

استاندار افزود: ما در موضوع انتخابات، کاملا بی طرف هستیم و این بی طرفی در انتخابات جزو اصول خدشه‌ناپذیر مجموعه وزارت کشور است و وظیفه ما برگزاری انتخابات سالم و قانونمند با حفظ صیانت و امانتداری از آرای مردم است.

موهبتی بیان داشت: وزیر ارتباطات و معاون اول رییس جمهور در سفر به استان، هیچ گونه دیداری با افراد و چهره‌های صاحب نفوذ در انتخابات نداشتند و صرفاً برنامه‌های کاری دنبال شد.

وی اضافه کرد: در استان هر پیشرفت و اتفاق خوبی که افتاده است؛ حاصل همکاری و یکصدایی همه مجموعه‌ها به عنوان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است و هیچکس حق ندارد موضوعی را به نام خود مصادره کند.

تعداد بازدید : ۱۳۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید