یکشنبه / ۲۱ دی ۱۳۹۹ / ۲۰:۲۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۸۷۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون سیاسی واجتماعی استانداری:

کنگره ۱۷ هزار شهید زن، جانباز و آزاده فرصت مناسبی برای تبیین نقش مهم و چند بعدی تربیتی، معنوی و انگیزشی زنان در دوران دفاع مقدس است.

معاون سیاسی واجتماعی استانداری گفت: نقش زنان در دوران هشت سال دفاع مقدس انکار ناپذیر است و کنگره ۱۷ هزار شهید زن فرصت مناسبی برای تبیین نقش مهم و چند بعدی تربیتی،معنوی و انگیزشی زنان در دوران دفاع مقدس است.

(یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹) ۲۰:۲۶

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ کوثری معاون سیاسی و اجتماعی استانداری در جلسه هماهنگی برگزاری کنگره ملی ۱۷ هزار شهید زن ، جانباز وایثار که به ریاست وی و با حضور اعضای اصلی در سالن جلسات حوزه معاونت سیاسی واجتماعی برگزار شد به نقش مهم و چند بعدی تربیتی،معنوی و انگیزشی زنان در دوران دفاع مقدس اشاره کرده و گفت: تا کنون آنچنان که شایسته است از فداکاری، مقاومت و ایثار زنان ونقش مستقیم بانوان در دفاع مقدس سخن به میان نیامده است و این کنگره فرصت مناسبی برای تبیین نقش و اثرگذاری مستقیم و غیرمستقیم بانوان در دوران دفاع مقدس و جانفشانی های این دوران است.

وی تصریح کرد: بحث در باب همراهی واستقامتی که از طرف زنان ایران اسلامی در جریان جنگ تحمیلی به منصه ظهور رسید جای بسط زیادی دارد.

کوثری افزود: کنگره امسال که به نام کنگره ۱۷ هزارشهید زن ،جانباز وآزاده همزمان در سراسر کشور در بهمن ماه سالجاری دراستان سیستان و بلوچستان برگزار میگردد فرصت خوبی است تاازنقش مستقیم وغیر مستقیم زنان قدردانی شود.

وی گفت: موضوع نقش همسران ومادران مجاهد وروحیه معنوی وباورهای صحیح دینی وانتقال به نسل های بعدی وتربیت نسلی جهادگر و پویا در مواجهه با دفاع مقدس و مفاهیم ارزشمند ایثار و مقاومت در زمان ٨سال جنگ تحمیلی قابل تامل است به گونه ای که اگر به این نقش مهم پرداخته نشود دچار خسران اجتماعی می شویم.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار ادامه داد: در حال حاضر نیز موضوع مقابله با اپیدمی ویروس کرونا در سطح کشور و نقش کلیدی جامعه پزشکی و کادر درمان در حوزه سلامت که اکثرا زنان و بانوان هستند نیز برگرفته از فرهنگ غنی ایثار وشهادت است به گونه ای که شهدای زیادی را در مسیر سلامت جامعه تقدیم نمودیم.

وی تاکید کرد: بنابراین وظیفه اصلی ما ترویج این فرهنگ اصیل ایثار وشهادت در سطح جامعه است.

کوثری اضافه کرد: بر خلاف برخی نظرات، نقش و جایگاه زنان بعد از انقلاب اسلامی به مراتب بیشتر از گذشته ارتقا پیدا کرده است، و این موضوع هم در نقش تربیتی -معنوی و هم در نمود اجتماعی درقالب های مدیریتی و حقوق شهروندی تقویت شده و ارتقا یافته است.

معاون سیاسی و اجتماعی افزود: در سالهای اخیر تلاش زیادی برای استفاده از ظرفیت مدیریتی بانوان در مناصب مختلف بعمل آمده و شاهد رشد خوبی در این زمینه هستیم هرچند نگاه کمی صرف در بکارگیری بانوان به تنهایی نمی تواند یک ارزش تلقی شود اما طی چهار سال گذشته شاهد رشد٧٦/٤درصدی انتصاب مدیران زن در کشور بوده ایم.

وی ادامه داد: ر حال حاضر در ستاد استانداری بیش از ٣٠مدیر زن ودر سطح استان١٩٨مدیر زن در مناصب مدیریتی مشغول خدمت هستند.

گفتنی است تاکید بر دو وجه شکل ومحتوای کنگره، تقدیر از خانواده های معزز شهدا و جانبازان و شهدای سلامت، تبلیغات محیطی شایسته، تلخیص کتابهای مهم واثرگذار(کتاب دا،من زنده ام و..) و ارائه در فضای مجازی برای آشنایی مردم با فرهنگ شهادت ، لزوم نامگذاری تعدادی از معابر شهری و روستایی بنام زنان شهیده و ... از مصوبات این جلسه برای هرچه پررنگ تر برگزارشدن کنگره۱۷ هزار شهید زن ، ایثارگر و آزاده دوران دفاع مقدس بود.

تعداد بازدید : ۱۰۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید