یکشنبه / ۲۱ دی ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۸۷۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

تجمعات باید به حداقل ممکن برسد

استاندار گفت: در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، بیماری کرونا به سرعت گسترش می‌یابد و از آنجاییکه تجمعات، یکی از اصلی‌ترین عامل انتشار ویروس کووید-۱۹ است؛ باید تجمعات و ازدحام‌های جمعیتی در اماکن و مراسم مختلف به حداقل ممکن برسد.

(یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹) ۱۰:۰۰

به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی “استاندار” در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا که صبح امروز “شنبه” با حضور ویدیوکنفرانسی استانداران سراسر کشور و به ریاست دکتر روحانی رییس جمهور برگزار شد؛ خطاب به اعضای ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا، اظهار داشت: با همکاری بسیار خوب مردم، اصناف و زحمات بخش بهداشت و درمان، سازمانها و بخش‌های مختلف و متولیان این موضوع، وضعیت استان در حالت زرد و رو به بهبود است که باید تلاش شود وضعیت این بیماری رو به بهبود و ریشه‌کنی برود.

وی تصریح کرد: در صورت عادی‌انگاری این مسئله و عدم توجه به توصیه‌های بهداشتی؛ احتمال شیوع موج جدید کرونا بسیار جدی وجود خواهد داشت؛ لذا همه‌ی مردم و بخش‌های مختلف می‌بایست پرتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند و از برگزاری هرگونه تجمع و ازدحام پرهیز کنند.

استاندار؛ رعایت دستورات بهداشتی در رستوران‌ها، بازارها، ادارات، مراکز خدماتی بویژه دفاتر پیشخوان دولت را مورد تاکید قرار داد و‌گفت: در صورت شلوغی دفاتر پیشخوان دولت برای پیشگیری از ازدحام، ساعت کار این دفاتر افزایش یابد.

موهبتی همچنین آمادگی کلیه مراکز بیمارستانی، بهداشتی و درمانی را برای مقابله با موج جدید احتمالی بیماری کرونا خواستار شد.

رییس شورای آموزش ‌وپرورش استان افزود: بر اساس نظر دانشگاه‌های علوم پزشکی استان و ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا، وضعیت فعالیت و آموزش مدارس طبق روال گذشته استمرار دارد.

وی گفت: فعالیت دستگاه‌ها بر اساس ضوابط ابلاغ شده به آنان در وضعیت زرد، حداکثر با دو سوم تعداد کارکنان ادامه خواهد داشت و در صورت تغییر این وضعیت نحوه فعالیت ها اعلام می‌شود.

تعداد بازدید : ۱۳۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید