شنبه / ۲۰ دی ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۸۷۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

رشد اقتصادی کشور مثبت شده است

معاون اول رییس جمهوری گفت: گرچه درآمدهای نفتی ایران کاهش یافت اما با فعالیت‌های اقتصادی موثر هم‌اینک کشور وارد رشد اقتصادی مثبت شده است.

(شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹) ۱۰:۵۳

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و هیات همراه پس از منطقه سیستان وارد زاهدان شدند و از ظرفیت‌های علمی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان در زاهدان بازدید کرد.

وی پس از این بازدید در نشست هم‌اندیشی ‌با جمعی از خیران، فعالان اقتصادی، احزاب و سمن‌های سیستان و بلوچستان شرکت کرد و گفت: گرچه درآمدهای نفتی ایران کاهش یافت اما با فعالیت‌های اقتصادی موثر هم‌اینک کشور وارد رشد اقتصادی مثبت شده است.

وی با بیان اینکه دولت برای برداشتن هرچه زودتر تحریم‌ها از دوش مردم ایران درنگ نمی‌کند، افزود: رییس جمهوری آمریکا با افتضاحی که در کنگره این کشور رخ داد باید با پست خود خداحافظی کند.

معاون اول رییس جمهوری گفت: تحریم‌های ظالمانه سبب تاثیرات منفی بر زندگی مردم شده اما ملت ایران با صبوری این شرایط را تحمل و ایستادگی کرده است.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها با این شعار که ایران ۴۰ سالگی انقلاب را نمی‌بیند شروع به وضع تحریم‌های گسترده کردند اما در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام ماندند.

جهانگیری اظهارداشت: مقامات جدید آمریکا مجبورند در مقابل صبوری و ایستادگی مردم ایران سر تعظیم فرود آوردند و به معاهده‌های بین المللی بازگردند.

وی با اشاره به شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور گفت: کادر بهداشت و درمان ما در این زمینه به خوبی عمل کردند و مردم نیز همراهی مطلوبی در اجرای طرح‌های فاصله‌گذاری اجتماعی و محدودیت‌های هوشمند کرونایی داشتند.

معاون اول رییس جمهوری بیان کرد: همکاری مردم بویژه در پیک اخیر ویروس کرونا در کشور سبب شد تا هم‌اینک در نقطه قابل قبولی قرار گیریم و روند مثبتی را طی کنیم.

وی تصریح کرد: ویروس کرونا سبب شد تا مدارس و دانشگاه‌های کشور از لحاظ فیزیکی تعطیل شوند اما آموزش مجازی آغاز شد و با قدرت این روند ادامه پیدا خواهد کرد.
جهانگیری خاطرنشان کرد: هم‌اینک بیش‌از ۱۳ میلیون کاربر عضو برنامه شاد شده‌اند و از آموزش‌های مجازی استفاده می‌کنند

وی گفت: برخی از دانش آموزان به دلیل وداشتن ابزار لازم از آموزش مجازی بی بهره‌اند که در این زمینه فعالیت خیران همچون گذشته می‌تواند زمینه ساز برخورداری این دانش‌آموزان از ابزار آموزشی شود.

سیستان و بلوچستان قطب همبستگی ملی و مذهبی است

 معاون اول رییس جمهوری با اشاره به اهمیت اقوام و مذاهب در ایران اسلامی بیان کرد: سیستان و بلوچستان قطب همبستگی ملی و مذهبی در کشور محسوب می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی سیستان و بلوچستان ادامه داد: سواحل مکران یکی از بهترین چشم اندازه‌های توسعه را در آینده برای ایران، افغانستان و کشورهای حوزه آسیای میانه خواهد داشت.

جهانگیری همچنین با اشاره به طرح ۴۶ هزار هکتار آبیاری با لوله به دشت سیستان اظهارداشت: سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان با دلار قدیم در این طرح هزینه شده که با دلار جدید از ۲۰هزار میلیارد تومان هم بیشتر می‌شود.

وی بیان کرد: گرچه این طرح تکمیل شده اما برای بهره‌برداری از آن سازمان خاصی وجود ندارد که این مساله می‌تواند سبب آسیب به این طرح شود.


تعداد بازدید : ۱۴۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید