شنبه / ۱ آذر ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۷۲۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون امنیتی و انتظامی استانداری :

همراهی مردم در قطع زنجیره انتقال کرونا بسیار مهم است

معاون امنیتی و انتظامی و سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری گفت: نقش مردم در کنترل بیماری کرونا و قطع زنجیره انتقال مهم است و همراهی مردم در این امر بسیار تاثیرگذار است.

(شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹) ۱۳:۳۶

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمد هادی مرعشی معاون امنیتی و انتظامی و سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: با شیوع فراگیر کرونا قطعاً مردم در کنترل بیماری بسیار تاثیرگذار هستند و خواهش جدی از همه مردم این است که پروتکل ها را رعایت کنند و مسئولین را در اجرای محدودیت ها همراهی نمایند.

مرعشی افزود: اگر بتوانیم این دو هفته را با سخت گیری هایی که علی رغم میل باطنی مجریان طرح اجرا می‌شود، همراهی کنند، قطعاً زنجیره انتشار بیماری قطع خواهد شد و کنترلهای هماهنگ مردم سبب خواهد شد که به یک وضعیت نسبتاً مطلوب برسیم.

وی گفت: امروز شنبه آغاز همزمان دو طرح بزرگ مدیریت کرونا در سطح کشور و استان سیستان و بلوچستان است.

وی گفت:این دو طرح تحت عنوان "مدیریت هوشمند محدودیت‌ها "و طرح "سردار شهید قاسم سلیمانی است.

معاون استاندار ادامه داد: مدیریت هوشمند محدودیت‌ها در حوزه های ادارات ، مشاغل تجاری،خدماتی و بازرگانی،فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی و ترددهای درون شهری و بین شهری اعمال خواهد شد.

وی افزود: در طرح مدیریت هوشمند محدودیت تردد ها با همکاری مردم اعمال شده و برای پلاک های غیر بومی ورود به شهرهای قرمز ممنوع است و پلاک های بومی نیز نمی توانند از این شهرها خارج شوند.

مرعشی اضافه کرد: استثناهایی نیز برای تردد گروه‌های خدمات‌رسان وجود دارد که این افراد از سوی مدیریت ستاد شهرستانی مقابله با کرونا مشخص می شوند.

وی گفت: برای خودروهای با پلاک غیر بومی که در داخل شهرها هستند مشکلی وجود ندارد اما ورود به داخل شهرها با پلاک غیر بومی ممنوع است.

معاون استاندار ادامه داد: طرح دوم طرح سردار شهید قاسم سلیمانی است که به صورت محله ای و خانواده محور اجرا می شود و هدف آن کنترل از سطح خانه و خانواده است.

وی افزود: در این طرح تیم های حمایتی، نظارتی و مراقبتی گروه بندی شده اند و امور نظارتی و مراقبتی به صورت تخصصی توسط تیم های دانشگاه علوم پزشکی و امور حمایتی با نقش‌آفرینی بسیج و نهادهای حمایتی و مردمی در سطح محلات انجام خواهد شد.

این مقام خاطر نشان کرد: طرح سردار شهید قاسم سلیمانی در بازه سه ماهه طراحی شده است.


تعداد بازدید : ۹۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید