سه شنبه / ۲۷ آبان ۱۳۹۹ / ۰۷:۴۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۷۲۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار:

عامل انسانی دلیل ۹۰درصد تصادفات سیستان‌وبلوچستان است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان‌وبلوچستان گفت: از آنجا که عامل انسانی دلیل افزون‌بر ۹۰ درصد تصادفات رانندگی این استان است اصلاح و توسعه فرهنگ رانندگی نقش بسزایی در کاهش این حوادث و تلفات ناشی از آن داشته باشد.

(سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹) ۰۷:۴۷
منصور بیجار در نشست کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی و حمل و نقل سیستان‌وبلوچستان با بیان اینکه ارتقای سطح فرهنگ ترافیک، ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین راهکار برای کاهش وقوع تصادفات رانندگی درون و برون شهری است، اظهارداشت: ضروری است از بستر شبکه مجازی که به نوعی همه جامعه را تحت تاثیر خود قرار داده برای توسعه فرهنگ ترافیکی در استان بهره گرفت.

وی گفت: هم‌اینک در راستای توسعه زیر ساخت‌های شبکه حمل و نقل سیستان‌وبلوچستان اقدامات مناسبی برای راه‌اندازی بزرگراه مورد توجه قرار گرفته که می‌تواند نقش مهمی در کاهش تصادفات داشته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار استفاده از شبکه شاد برای فرهنگ سازی دانش آموزان را عاملی موثر در کاهش تصادفات در آینده عنوان کرد و افزود: آموزش و پرورش استان باید از تمامی ظرفیت‌ها برای بهبود وضعیت فرهنگ ترافیکی استان بهره گیرد.

وی با قدردانی از اقدامات عمرانی در باند دوم مسیر سراوان - خاش گفت: با توجه به اینکه بیشترین تصادفات حوزه شمال استان به این مسیر پر تردد اختصاص دارد تکمیل باند دوم آن می‌تواند نقش مهمی در کاهش سوانح رانندگی و روان سازی ترافیک داشته باشد.

بیجار با اشاره به اقدامات مطلوب در حوزه بهبود وضعیت ترافیکی شهر زاهدان گفت: ضروری است طرح جامع ترافیک مرکز سیستان‌وبلوچستان بازنگری و در آن اصلاحات مورد نیاز نظیر راه‌اندازی قطار شهری و بهبود وضعیت تقاطع‌های هم سطح مورد توجه قرار گیرد.
تعداد بازدید : ۱۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید