شنبه / ۳ آبان ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۶۵۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

برنامه ریزی برای ایجاد وحدت رویه در حوزه اطلاع رسانی و گرامیداشت هفته"پدافند غیر عامل"

شورای هماهنگی روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی استان سیستان وبلوچستان با دستور کار برنامه‌ریزی برای ایجاد وحدت رویه در حوزه اطلاع‌رسانی و گرامیداشت هفته پدافندغیرعامل، در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد.

(شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹) ۱۱:۵۵

به گزارش روابط عمومی استانداری، جواد سالارزهی مدیرکل روابط عمومی استانداری در این نشست با تشریح ابعاد آسیبهای ناشی از کرونا در جامعه، گفت: با افزایش همه گیری ویروس در ماههای پیش رو، دستگاه‌های اجرایی و شهرداری ها به صورت گسترده با نصب بنر بر سردرب ادارات و پخش از تلویزیون شهری اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در راستای مقابله با این ویروس را داشته باشند.

وی در بخش دیگری گفت: پرتال استان به عنوان شناسنامه کل استان و اولین مرجع اطلاعات محسوب می‌شود و هر گونه آگاهی از وضعیت استان و سرمایه‌گذاری فعالین اقتصادی نیازمند اطلاعات اولیه از استان دارد. لذا به روزرسانی اطلاعات در حوزه های محیط زیست، میراث فرهنگی، دانشگاه‌ها، جهاد کشاورزی و فرهنگ و هنر در پرتال استان الزامیست و دستگاه‌های مرتبط موظفند آخرین اطلاعات در این زمینه را در این پرتال درج نمایند.

مدیرکل روابط عمومی در ادامه به موضوع اهدای خون اشاره کرد و گفت: با استفاده از همه ظرفیت‌های اجتماعی به سازمان انتقال خون کمک کنیم چراکه با توجه به آمار بالای بیماران تالاسمی در استان و همچنین سوانح جاده‌ای و شیوع کرونا با کمبود فرآورده‌های خونی مواجهیم و نیاز است دستگاه‌های اجرایی در ترویج امر اهدای خون و رسانه‌ای کردن این امر از همه ظرفیت ها استفاده نمایند.

وی در پایان تاکید کرد:روابط عمومی ها به شبهات و برخی غرض ورزی ها در فضای مجازی پاسخ دهند و خدمات نظام و دولت را شفاف‌سازی نمایند. سالارزهی همچنین گفت: برنامه‌ریزی برای برگزاری نشست های خبری و بیان خدمات دولت و نظام و تشریح پروژه‌های بزرگی از جمله گازرسانی، برق‌رسانی، آبرسانی ،راه‌آهن ، بنادر و کشاورزی با حضور مدیران در نشست های تلویزیونی و اطلاع‌رسانی از این خدمات ضرورت دارد و باید برای این امر برنامه ریزی گردد.

همچنین در این نشست جهانتیغ مدیرکل امنیتی استان به مناسبت هفته پدافند غیرعامل به تبیین نقش و جایگاه روابط عمومی ها در نهادینه کردن پدافند غیر عامل و وظایف دستگاه های اجرایی در این حوزه پرداخت .


تعداد بازدید : ۱۶۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید