دوشنبه / ۲۸ مهر ۱۳۹۹ / ۰۷:۳۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۶۴۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

ذخایر هشت تنی طلای استان در مرحله جذب سرمایه گذار

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گفت: مطالعات معدن طلای استان تکمیل شده و این معدن با ذخیره قطعی هشت تن طلا به مرحله جذب سرمایه گذار رسید.

(دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹) ۰۷:۳۷

دکتر "ماندانا زنگنه" در نشست با معاون وزیر صمت و رئیس سازمان ایمیدرو کشور که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد افزود: در حوزه معادن سیستان و بلوچستان را می توان رنگین کمان معادن کشور معرفی کرد چرا که این منطقه در کنار معادن فراوانش از حضور معدن آنتیموان، تیتانیوم، مس و حتی معدن طلا که اقتصادی ترین معادن کشور به شمار می آیند هم بی بره نمانده است.

وی بیان کرد: معدن طلا کشف شده استان یکی معادن اقتصادی کشور است که چندی پیش شناسایی شد و پس از مدتها مراحل اکتشاف و مطالعات آن به پایان رسید و گواهی اکتشاف این معدن با ذخیره قطعی هشت تن طلا صادر شد و برای انجام اکتشاف فراخوان جذب سرمایه گذار تا پایان مهر ماه جاری به طور عمومی منتشر می شود تا بتوان از ظرفیت های این پهنه برای رونق اقتصادی منطقه و ایجاد اشتغال بهره لازم را برد.

زنگنه افزود: در کنار این معدن، معدن مس استان هم از جمله ظرفیت های نابی است که در منطقه شناسایی شده و در مرحله مطالعات اکتشافی قرار گرفته و مطالعات این معدن هم حداکثر تا پایان امسال به اتمام میرسد و پیش بینی می شود ذخایر مس شناسایی شده در این معدن به 400 میلیون تن برسد اما این میزان می تواند پس از تکمیل اکتشاف افزایش ملموسی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در راستای شناسایی ظرفیت های معدنی استان طی سالهای اخیر تنها نزدیک به 60 درصد سیستان و بلوچستان مورد مطالعات اکتشافی معدنی قرار گرفت و بالغ بر 200 ظرفیت معدنی شناسایی شد گفت: مطالعات پروژه های بزرگ معدنی آنتیموان، تیتانیوم، مس و طلا که جز معادن اقتصادی کشور به شمار می روند به اتمام رسیده یا در حال انجام است که تا پایان سال تکمیل خواهند شد.

ماندانا زنگنه افزود: در بخش فراورای مواد معدنی هم استان به مرحله ایجاد صنایع فراوری رسیده و با توجه به این پتانسیل شرکت های بزرگ فعال در این حوزه برای ورود به استان و انجام سرمایه گذاری و ایجاد صنایع معدنی اعلام آمادگی کرده اند.

تعداد بازدید : ۲۱۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید