دوشنبه / ۲۸ مهر ۱۳۹۹ / ۰۷:۳۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۶۴۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تامین آب شهرک صنعتی میرجاوه برای جهش تولید

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گفت: برای رفع مشکل آب شهرک صنعتی میرجاوه و مجتمع گلخانه ای سیاتک برای جهش تولید پساب تصفیه خانه آب زاهدان راهی این مناطق می شود.

(دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹) ۰۷:۳۴

دکتر "ماندانا زنگنه" در جلسه بررسی مشکلات آب شهرک صنعتی میرجاوه و مجتمع گلخانه ای سیاتک که با حضور شهردار زاهدان و مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط در دفتر این معاونت برگزار شد، افزود: تصفیه خانه آب زاهدان با توجه میزان آب مصرفی در شهرستان حجم قابل توجهی پساب تولید می کند و می توان از آن برای تامین آب مورد نیاز این مناطق در بخش های تولیدات غیر خوراکی، غیر مثمر و مجتمع گلخانه ای بهره برد.

وی بیان کرد: با اجرایی شدن این طرح پیش بینی می شود بیش از 126 هزار متر مکعب آب به مناطق مورد نظر انتقال یابد و نتیجه آن افزایش فعالیت واحد های صنعتی میرجاوه و گلخانه های روستای سیاتک خواهد بود در نهایت می تواند میزان قابل توجهی اشتغال زایی به همراه داشته باشد که با توجه به این پیامدهای مثبت، این طرح یکی از طرح های مهم استان در راستای جهش اقتصادی به شمار می رود و انجام آن در الویت اقدامات حوزه اقتصادی استان قرار گرفته است.

زنگنه افزود: ظرفیت فعلی جمع آوری پساب های زاهدان از 30 هزار مشترک خانگی حدود 160 لیتر بر ثانیه است و پس از تکمیل شبکه فاضلاب شهری زاهدان میزان آب استحصالی تا 400 هزار متر مکعب افزایش می یابد و با توجه به محدودیت های منابع آبی انجام این طرح می تواند در سال جهش تولید در تولیدات این واحدهای صنعتی و کشاورزی جهش ایجاد کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گفت: برای جهش تولید در این دو منطقه باید مشکلات پیش روی آن ها از جمله مشکلات مربوط به آب با جدیت بررسی و برطرف شوند و تمهیدات و مصوبات اتخاذ شده در این خصوص باید توسط مسئولین مربوطه اجرایی شود.

وی اظهار داشت: در سال 90 با هدف تزریق آب به سفره های زیرزمینی، جنگل کاری، احداث کمربند سبز و توسعه فضاهای سبز شهری زاهدان انتقال پس آب تصفیه خانه آب زاهدان به جنوب غرب زاهدان شروع شد و طبق اجرای این طرح فاضلاب از کل شهر جمع آوری و به جنوب غرب شهر انتقال می یابد.

تعداد بازدید : ۱۹۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید