شنبه / ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۵۶۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون امنیتی و انتظامی استاندار:

فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی در زمینه مقابله با کرونا جای تقدیر و قدردانی دارد

معاون امنیتی و انتظامی استاندار گفت: شواهد بیانگر این است که در حال حاضر استان از وضعیت هشدار پایین آمده که این نتایج زحمات دانشگاه علوم پزشکی در بخش‌های مختلف است.

(شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹) ۱۶:۰۹

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمدهادی مرعشی معاون امنیتی و انتظامی استاندار در حاشیه نشست ستاد مدیریت و مقابله با کرونا که با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور و مسئولین استانی ستاد برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر استان از حالت هشدار خارج شده و این موضوع نتایج زحمات دانشگاه علوم پزشکی و سایر دستگاههای دست اندرکار در حوزه مقابله با کرونا است و جای تقدیر دارد.
مرعشی افزود: در کنار این امر نیز اطلاعی رسانی بسیار خوبی همراه با نظرات کارشناسی به مردم ارائه شده که این امر باعث ایجاد شرایط بهتر در استان و خارج شدن از حالت هشدار در میزان شیوع بیماری کرونا شده است.

وی گفت: شواهد نشان می دهد که مردم کاملا به پروتکل های بهداشتی را رعایت می‌کنند که این نشان از آگاهی و آگاهی بخشی خوب مردم است.
معاون امینی و انتظامی استاندار گفت: بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مدارس بازگشایی شده اند و قطعا نیاز است که در خود آموزش و پرورش هم کمیته ای برای نظارت بر امور تشکیل شود تا نگرانی‌های مردم در در حوزه مدارس رفع شود.
وی گفت: آموزش و پرورش به عنوان عضو ثابت کمیته ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا در این جلسات حضور خواهد داشت و بر اساس موارد مطرح شده در جلسه و اقتضای شرایط موجود در هر شهرستان تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.
معاون استاندار گفت: انجمن اولیا و مربیان در مدارس در راستای اغنا بخشی می تواند به مسئولین مدرسه کمک نمایند، همچنین دانش آموزان نیز به عنوان همیاران سلامت می‌تواند کمک ویژه‌ای در مدرسه و در خانواده ها باشند.

وی ادامه داد: در بحث تامین ماسک رایگان و مواد ضدعفونی کننده خیرین می‌توانند کمک بزرگی در مدارس حاشیه شهر و مناطق کم برخوردار تر باشند.

مرعشی همچنین گفت: در راستای حمایت از آموزش و پرورش دستگاه های انتظامی باید فعال شوند و هفته ای دوبار با مدیریت کمیته های شهرستانی، مدارس را ضدعفونی نمایند.

تعداد بازدید : ۳۶۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید