پنج شنبه / ۲۳ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۰۷:۵۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۵۰۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

در دیدار استاندار سیستان و بلوچستان با مقامات دیپلماتیک افغانستان مطرح شد: تاکید بر تقویت روابط و تعاملات استان سیستان و بلوچستان با افغانستان/امیدوارم کسانی که بدنبال ایفای نقش در افغانستان هستند، نقش خودشان را با قلم ایفا کنند نه با اسلحه و جنگ

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر تقویت روابط و تعاملات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بین این استان و جمهوری اسلامی افغانستان، رفع موانع و تسهیل در فعالیت های اقتصادی در این زمینه را خواستار شد.

(پنج شنبه ۲۳ اَمرداد ۱۳۹۹) ۰۷:۵۷
به گزارش روابط عمومی استانداری احمدعلی موهبتی استاندار شامگاه سه‌شنبه در دیدار با جلال‌الدین کوشانی سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی افغانستان در زاهدان و عبدالجابر انصار سرکنسول جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد که در محل استانداری انجام شد؛ اظهار داشت: باید روابط و تعاملات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بین استان سیستان و بلوچستان جمهوری اسلامی ایران با جمهوری اسلامی افغانستان بیشتر از گذشته تقویت شود و مسئولان دو سوی مرز می‌بایست برای تعامل بیشتر و تسهیل در مراودات تلاش کنند.

‏وی با بیان اینکه رعایت قوانین دو کشور برای همه ضروری است؛ افزود: مرزبانان، ماموران گمرکات و مسئولین حمل و نقل دو کشور تعامل بسیار خوبی با یکدیگر دارند و این امر تقویت و‌توسعه روابط را افزایش می‌دهد.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: خوشبختانه نگاه مسئولین دو کشور به مسائل و موضوعات، نگاه یکسانی است و اعتقاد داریم که این اعتماد متقابل در مرز بسیار اثر گذار است.

موهبتی ادامه با بیان اینکه معطلی تجار و خودروهای ترانزیتی در مرز باعث افزایش قیمت تمام شده کالاها می شود، گفت: باید با رفع موانع و‌ایجاد تسهیل در مراوادت و امور مربوط به ترانزیت ‌و تجارت نگذاریم تجار، مرزهای دیگر را برای انتقال کالاهای خود انتخاب کنند.

استاندار در بخشی دیگر از سخنان خود، مردم افغانستان را مردمی سخت‌کوش و‌پرتلاش عنوان کرد و گفت: کشورها نباید به مردم این کشور نگاه مهاجری و آوارگی داشته باشند.

موهبتی ادامه داد: کشور افغانستان دارای ظرفیت ها و‌نعمتهای فراوان خدادادی مانند معادن غنی است که به این دلیل مورد هجمه و دخالت کشورهای استکباری برای دستیابی به این معادن قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه نتیجه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به نقطه مطلوب رسیده است؛ افزود: امیدوارم کسانی که بدنبال ایفای نقش در این کشور هستند نقش خودشان را با قلم ایفا کنند نه با اسلحه و جنگ.

سرکنسولان جمهوری اسلامی افغانستان در زاهدان و مشهد هم در این جلسه، با اشاره به مشترکات فراوان دینی، فرهنگی و تاریخی دو کشور، توسعه همکاری های دوجانبه و تقویت مراودات سیاسی،فرهنگی و اقتصادی بین دو‌ کشور را مورد تاکید قرار دادند.
تعداد بازدید : ۲۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید