چهارشنبه / ۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۵۰۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

تشکل‌ها زمینه ساز جهش کشور هستند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: انتظار دولت از مجموعه تشکل‌ها، فرهنگ سازی برای ایجاد جنبش و تغییر نگرش است تا بستر یک جهش در کشور فراهم شود.

(چهارشنبه ۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۰:۳۴
احمدعلی موهبتی روز سه‌شنبه در نشست بزرگداشت روز تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی درسیستان وبلوچستان اظهارداشت: تشکل‌های این استان با انجام مجموع اقدامات گوناگون همچون سیل دیماه نقش آفرینی‌های بی بدیلی داشتند.

وی با بیان اینکه انجام کار به تنهایی مفید نیست و تغییر نگرش مهمتر از انجام کار است افزود: انتظار تشکل‌ها از مجموعه دولت ریل گذاری، هدایت و حمایت است.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد:دولت به جای تشکل‌ها و برعکس تشکل‌ها به جای دولت فکر و عمل نخواهند کرد و هر کس باید در جایگاه خود فکر و عمل داشته باشد.

وی ادامه داد: در صورت تحقق مشارکت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی توسعه همه جانبه محقق می‌شود.

موهبتی ضمن تاکید بر حمایت دولت از تشکل‌ها تصریح کرد: باید اصولی عدم وابستگی به دولت بویژه برای گروه‌های مرجع و مردم نهاد تدوین شود زیرا این وابستگی آزادگی را تشکل‌ها می‌گیرد.

وی بیان کرد: با شناسایی و مبارزه با ناهنجاری‌های جامعه و شناسایی هنجارها و حمایت از آن‌ها مدینه فاضله محقق می‌شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: اقدامات زود بازده مانند ایجاد اشتغال و کمک‌های مومنانه باید پیگیری و در حوزه آسیب‌های اجتماعی در لحظه فکر و برای آینده برنامه داشته باشیم.

وی اظهارداشت: تشکل‌ها برای دسترسی به اعتبارات مالی باید طرح و برنامه متناسب با نیاز جامعه و اولویت‌های سیستان و بلوچستان داشته باشند.

موهبتی افزود: لازمه تدوین طرح توسط تشکل‌ها پیش نگری بوده که خود مقدمه پیش‌بینی و در نهایت پیشگیری است.

وی با بیان اینکه همه‌ی طرح‌های سیستان و بلوچستان چه طرح‌های عمرانی و سایر طرح‌ها باید پیوست اجتماعی داشته باشد اظهارداشت: عدم توجه به مباحث اجتماعی در طرح‌های گوناگون کشور را دچار آسیب خواهد کرد.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان نیز گفت: بدون تقویت تشکل‌ها، بدون حضور همگان و بدون سازمان دهی فعالیت‌ها مشکلات این استان حل نخواهد شد.

علی زینی وند افزود: تشکل حاسب با جلب توجه و کمک‌های تاثیر گذار در سراسر کشور همپای بخش‌های دولتی اثر گذار است.

وی ادامه داد: جذب سرمایه گذاری‌های جدید، کلاس‌ها و دوره‌های اشتغالزایی، کارگروه‌های تخصصی مدرسه سازی، سرمایه گذاری، توانمندسازی، گردشگری و زیربنایی از ذخایر مدیریتی حاسب با تمرکز بر توسعه سیستان و بلوچستان است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: هدف‌گذاری دیگر، ترسیم چهره استان در افکار عمومی داخلی بین المللی است زیرا تصویر فعلی تنها بخشی از واقعیت را منعکس می‌کند.

وی بیان کرد: تشویق هنرمندان برای پرداختن به سایر ظرفیت‌های از جمله فرهنگ غنی سیستان و بلوچستان و گردشگری از سایر هدف گذاری‌هاست.

زینی وند گفت:با مشارکت نخبگان، مراجع اجتماعی و سنتی و ایجاد تشکل‌های جدید، سیستان و بلوچستان به جایگاه قابل قبول خواهد رسید.

وی با بیان اینکه حدود ۴۳۰ تشکل در سطح سیستان و بلوچستان فعال است تاکید کرد:خانه تشکل‌ها باید به خانه پرجنب و جوش نیازمندی‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی این استان تبدیل شود.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: از حوزه اعتبارات تملک دارایی در شورای اجتماعی کشور حدود ۳۹ میلیارد تومان اعتبار جذب شده که بخش عمده آن به بازسازی مدارس و مناطق حاشیه نشین هزینه شده است.

وی اظهارداشت: مجموع اعتبارات سال ۹۷ سیستان و بلوچستان ۲۳ میلیارد تومان بوده که این مبلغ به حدود ۵۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ رسیده است.

زینی وند ادامه داد: سیستان و بلوچستان نیاز به تاسیس تشکل‌های جدید با رویکردهایی نوین دارد.

تعداد بازدید : ۲۹۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید