پنج شنبه / ۹ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۴۷۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور:

در تولید مواد و قطعات استراتژیک باید به خود کفایی برسیم

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: در تولید مواد و قطعات استراتژیک که واردات آن می تواند ارز ما را با مشکل مواجه کند باید به خودکفایی برسیم.

(پنج شنبه ۹ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۳:۴۸
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ بابک دین‌پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور در دومین روز از سفر خود به استان سیستان و بلوچستان روز چهارشنبه از بخش‌های مختلف پارک علم و فناوری زاهدان بازدید کرد.

دین پرست در این بازدید اظهار داشت: موضوعات دانش‌بنیان یکی از موضوعات جدی است که حاصل حمایت‌های مقام معظم رهبری است که اگر حمایت‌ها و پیگیری‌های ایشان نبود به اهمیت موضوعات دانش‌بنیان پی نمی‌بردیم.

وی افزود: رییس جمهور و معاون علمی و فناوری ایشان به طور جدی پیگیر این موضوع هستند که همه استان‌ها در این بحث ورود پیدا کند و واحدهای لازم پارک علم و فناوری ، شرکت‌های دانش بنیان و مراکز رشد، در استان ها ایجاد گردد.

معاون وزیر کشور گفت: پارک علم و فناوری در همه استان‌ها باید میزان نیاز به مواد اولیه وارداتی برای تولید محصول را احصاء کنند و بررسی کنند که چه شرکت‌ها و یا افرادی اعم از مخترعین،نخبگان ،دانشکده های فنی و مهندسی و شرکت هایی که در بحث مهندسی معکوس حرفه‌ای عمل می‌کند توان تولید این مواد اولیه را دارند.

دین‌پرست ادامه داد: از همه استان‌ها میزان مواد و قطعات وارداتی مورد نیاز اخذ شده است و بر اساس این نیاز سنجی در ۳۰ استان ۴ هزار و ۶۱۲ قلم کالا و مواد اولیه از خارج کشور وارد می‌شود که از این تعداد ۴ هزار و ۱۰ قلم مشابه داخلی ندارد و ۶۰۲ قلم مشابه داخلی دارد.

وی با با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره بر بالابردن قدرت کارشناسی و اتکاء و باور به جوانان تاکید فراوان دارند؛ تصریح کرد: در استان سیستان ‌‌و بلوچستان که از استعدادهای بی نظیر در بخش‌های مختلف برخوردار است؛ باید با کمک کارشناسان و بهره‌گیری از ظرفیت مراکز رشد و پارک علم و فناوری و کمک گرفتن از توان سایر پارک های علم و فناوری، میزان تولید مواد اولیه و قطعات اولیه استراتژیک افزایش یابد.

دین پرست اظهار داشت: معاونت اقتصادی وزارت کشور آمادگی دارد ارتباط بین مراکز تولیدی مواد و قطعات استراتژیک تولید شده استان را با شرکت‌های نیازمند این قطعات را برقرار کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور از بخش‌های مختلف پارک علم و فناوری زاهدان بازدید کرد و از نزدیک با فعالیتهای شرکت‌های مستقر و طرح‌ها و برنامه‌های آنان آشنا شد.

تعداد بازدید : ۱۳۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید