پنج شنبه / ۹ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۴۷۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

نشست اعضای هیئت اندیشه ورز استان

اولین نشست اعضای جدید هیئت اندیشه ورز استان با هدف ارائه راهکار درخصوص مسائل استان برگزار شد.

(پنج شنبه ۹ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۳:۴۴
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ این نشست به ریاست علی زینی وند معاون سیاسی و اجتماعی استاندار در استانداری برگزارشد.
زینی وند خطاب به اعضای این هیئت که به تازگی احکام آنها صادره شده گفت:استان سیستان و بلوچستان حجم زیادی از مسائل متنوع دارد که اگر هیئت اندیشه ورز برای هرکدام از آنها راهکار داشته باشند و این راهکارها در تصمیم گیری ها استفاده شود،به گونه ای که منابع به آن اختصاص پیدا کند و بخشی از هدف گیری های دستگاه به سمت آنها برود این مسایل حتماً مرتفع می شود.

وی خطاب به اعضای هیئت اندیشه ورز استان گفت: شما در استان تنها گروه علمی، مشورتی و پژوهشی هستید که نظرات و ایده های شما به تصمیم تبدیل می شود.
زینی وند ادامه داد: گروه های وجود دارند که در حوزه‌های پژوهشی فعالیت می کنند اما فعالیت آنها به گونه‌ای است که محصول آنها اثری برای کشور ندارد.

وی تاکید کرد: نباید اجازه دهیم که فعالیت گروه اندیشه ورز به یک کار فرمالیته و نمایشی تبدیل شود.

معاون استاندارگفت: اولویت ما آسیب های اجتماعی است و این آسیب‌ها هم در استان ما متنوع تر از استان‌های دیگر است که می توانید در این مسائل ورود کنید.
وی تاکید کرد: باید مسئله محور، عملیاتی و گزارش محور کار کنید تا محصول داشته باشیم.
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار اضافه کرد: برای بازه زمانی مشخص برنامه‌ریزی و هدف گذاری کنید و گزارش‌های تهیه کنید که این گزارش ها تبدیل به گفتمان استان شود و در سطح ملی هم مطرح و تاثیر بگذارد.
وی در خصوص ساختار کار این هیئت افزود: جلسات منظمی را برنامه ریزی کنید و در هر جلسه دو یا سه مسئله را تعیین و اولویت بندی کنید و سپس همه اعضا بر روی یک مسئله کار کنید .
زینی وند ادامه داد: ممکن است برخی از طرح ها نیاز به اعتبار و بودجه داشته باشند که می توان بودجه‌های دستگاه‌های اجرایی را به سمت طرح‌های اولویت دار شما هدایت کرد.
وی گفت: اگر مسائلی که توسط هیئت اندیشه ورز پیگیری می شود، مسئله ای واقعی و مبتلابه استان باشد و راهکار واقعی ارائه شوند با تمام وجود از آن حمایت می‌کنیم و برای اجرایی شدن تلاش می کنیم.
گفتنی است در این جلسه احکام اعضای هیئت اندیشه ورز که توسط استاندار امضا شده بود به اعضا ارائه شد . همچنین تمنده رو با نظر اعضا به عنوان دبیر این هیئت انتخاب شد.
این هیئت دارای اساسنامه است و مسئولیت آن با مدیرکل امور اجتماعی استانداری است و اعضای آن به پیشنهاد استانداری و با تایید وزارت کشور و استاندار انتخاب شده اند.
تعداد بازدید : ۱۶۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید