چهارشنبه / ۸ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۰۹:۲۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۴۶۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون اقتصادی وزارت کشور:

ایجاد تبعیض مثبت به استان‌های کمتر توسعه یافته از اهداف وزیر کشور است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: وزیر کشور با نگاه و رویکرد توسعه‌ای که دلش در گرو توسعه و پیشرفت کشور است، با اعتقاد به ایجاد تعادل و توازن منطقه‌ای با لحاظ تبعیض مثبت نسبت به استان‌های کمتر توسعه یافته که آن سیستان و بلوچستان در راس آن قرار دارد؛ به دنبال توسعه همه جانبه این استان است.

(چهارشنبه ۸ اَمرداد ۱۳۹۹) ۰۹:۲۹
به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ بابک دین‌پرست شامگاه سه‌شنبه در نشست ارزیابی سند اجرایی مصوبات محرومیت زدایی منطقه بلوچستان که در سالن جلسات فرمانداری شهرستان خاش برگزار شد؛ اظهارداشت: ۵۳درصد از حدود ۴۸۵برنامه و پروژه توسعه‌ای سند محرومیت زدایی منطقه بلوچستان با حمایت‌های ویژه دولت تدبیر و امید محقق شده است.

وی در این جلسه که بیش‌از ۶ساعت و تا ساعت ۲بامداد به طول انجامید؛ بیان کرد: تمام وزاری کشور و ۴معاونت ریاست جمهوری برای رفع مشکلات مردم سیستان و بلوچستان اهتمام دارند و هم‌اینک بیش‌ از ۱۵۰گزارش از وزیران به هیات دولت برای رفع محرومیت‌های این خطه از میهن اسلامی ارائه شده است.

معاون وزیر کشور با تاکید بر اینکه دغدغه همه ارکان نظام و دولت، توسعه سیستان و بلوچستان است؛ ادامه داد: دولت و حاکمیت خود را مسوول تامین معیشت، آسایش، آرامش و رفع مشکلات اقتصادی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی مردم می‌داند.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد تعادل در منطقه، تلاش برای اجرای عدالت و رفع تبعیض از اهداف مهم دولت محسوب می‌شود افزود: در شرایط دشوار اقتصادی کشور و وجود تنگناهای مختلف شاهد اجرای پروژه‌های کلان ملی در سیستان و بلوچستان هستیم که با توجه به مشکلات مالی میهن اسلامی از دغدغه و نگاه بلند دولت برای خدمت رسانی به مردم حکایت دارد.

دین پرست اظهارداشت: در کشور افزون‌بر ۸۷ هزار پروژه نیمه تمام داریم که برای اجرا و تکمیل آنها به بیش‌از ۸۰۰ هزار میلیارد تومان نیاز است.

وی با اشاره به اینکه در منطقه گوهرکوه تفتان پنج هزار و ۲۰۰ هکتار اراضی کشاورزی مستعد با ۴۰ حلقه چاه فعال کشاورزی و ظرفیت ایجاد شغل برای افزون‌بر یکهزار نفر وجود دارد از عملکرد ضعیف مدیران این شرکت انتقاد کرد و گفت: اگر تا پایان عمر این دولت ۷۰ درصد از این ظرفیت محقق نشود، مجبور می‌شویم از طریق وزارت جهادکشاورزی و دادگستری جلوی فعالیت آن را بگیریم زیرا ایجاد اشتغال برای کمتر از یکصد نفر مردم بومی منطقه قابل قبول نیست.
تعداد بازدید : ۱۳۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید