دوشنبه / ۶ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۲۱:۰۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۴۶۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری:

مهارت آموزی از گفتمان ملی به ضرورت ملی رسیده است

معاون سیاسی و‌اجتماعی استانداری درمراسم گرامیداشت ششم مرداد روز ملی مهارت و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای، گفت: مهارت آموزی از گفتمان ملی به ضرورت ملی رسیده است

(دوشنبه ۶ اَمرداد ۱۳۹۹) ۲۱:۰۷
به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ علی زینی وند صبح امروز “دوشنبه” در آیین تجلیل از فعالان حوزه مهارت استان که با هدف گسترش نهضت مهارت افزایی و هم زمان با فرارسیدن 6 مرداد روز ملی مهارت و ترویج آموزش های فنی و حرفه‌ای در سالن کنفرانس این اداره کل فنی ‌‌حرفه ای استان به صورت ویدئو کنفرانس برگزارشد؛ با تبریک روز ملی مهارت و ترویج آموزش های فنی و حرفه‌ای حمایت از مهارت آموزی را مهم دانست و گفت: امروز خوشبختانه گفتمان ملی تبدیل شده به ضرورت ملی و مهارت آموزی مورد حمایت دولت است.

زینی وند افزود : محصول مهارت آموزی به تولید شغل در درون همه خانه‌هاست و در حال حاضر وزن مهارت در استان متناسب می باشد ولی مجموعه فنی و حرفه ای باید نیاز سنجی آموزشی داشته باشند .

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری در ادامه این جلسه به دو سند مهم استان اشاره نمود که ترویج آموزش های مهارتی در این دوسند به خوبی گنجانده شده است .


وی بابیان اینکه توسعه اقتصاد و اشتغال استان به مهارت آموزی متصل است وگفت : در حوزه فنی و حرفه ای آن چیزی که ما دنبال کردیم در اقدامات شاخص و برجسته اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان به خوبی قابل نمایان بود .

زینی وند بیان داشت : تولید مدرک بدون کارایی حجم انبوهی از مدرک گرایی را درکشور بوجود آورده که این با مهارت آموزی قابل حل است و باید سند راهبردی ما حاکم باشد تا محصولش را در سال دیگر ببینیم .

وی تصریح کرد: نیروی توانمند در جامعه اثر بخشی مهمی در جهش تولید دارد و باید با برنامهریزی و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایر به این موضوع مهم پرداخت

در ادامه این جلسه رئیس شورای هماهنگی تعاون کار ورفاه اجتماعی نیز به ظرفیت شورا اشاره نمود و ایفای نقش فنی وحرفه ای در تمامی اسناد توسعه استان را حایز اهمیت دانست

خداداد اولیایی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان نیز به گزارش عملکرد پرداخت و مهمترین اقدامات این اداره کل را راه اندازی کارگاه هوش مصنوعی،سه دپارتمان مهارتی و دومرکز آموزشی و پرداخت وام های قرض الحسنه به بخش خصوصی دانست

در پایان این مراسم از نخبگان مهارتی ،کارآفرینان برتر،کارمندان نمونه ،مدیران مهارتی بخش خصوصی ،همیاران مهارتی توسط معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تقدیر بعمل آمد.

همچنین اثر ملی سوزندوزی هنر دست مهارت آموختگان به علی زینی وند معاون سیاسی و اجتماعی استاندار توسط مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اهدا شد.

تعداد بازدید : ۳۲۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید