چهارشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۹ / ۰۷:۰۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۳۹۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

نگاه برخی از مسئولین به شوراها مطلوب نیست

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه شورا ظرفیت بزرگی است که می‌تواند مکمل دولت باشد؛ بیان کرد: متاسفانه نگاه برخی از مسئولین به شوراها مطلوب نیست و به چشم رقیب به شوراها می نگرند.

(چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹) ۰۷:۰۵
به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی “استاندار” صبح روز سه شنبه با حضور در ساختمان شورای عالی استان‌ها در تهران، با احمدی رییس شورای عالی استان ها دیدار کرد و با اشاره به نقش شوراهای اسلامی گفت: شوراهای اسلامی یکی از اصول معطل مانده قانون اساسی بود که با 20 سال تاخیر به آن پرداخته شد و خوشبختانه در این مدت کم فعالیت، نقش آفرینی خوبی داشتد.

وی افزود: شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان سیستان و بلوچستان با توجه ویژگی های جغرافیایی و بافت جمعیتی نقش ویژه‌تری داشتند و به یک پل میان دولت و مردم تبدیل شده اند و موجبات تصمیم گیری بهتر مسئولین را فراهم کرده اند.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه شوراها در استان نقش پررنگی داشته اند، ادامه داد: ما نیز به عنوان نماینده دولت در استان تلاش کرده ایم از این ظرفیت به عنوان مکمل دولت استفاده کنیم و ارتباط خوبی با شوراها برقرار کردیم.

موهبتی ضمن انتقاد از نگاه منفی به شوراها از سوی برخی از مسئولین کشور گفت: این نگاه، نگاه مطلوبی نیست که شوراها را به عنوان رقیب قلمداد می‌کنند در صورتی که اینگونه نیست و می شود بر اساس تعامل و همکاری امور را به خوبی پیش برد.

وی با بیان اینکه شوراها باید مانند شمع بسوزند و به دیگران روشنایی ببخشند، تصریح کرد: اعضای شورایی که از خود گذشت کنند، می تواند در جامعه نقش آفرین باشند و از این ظرفیت ویژه که ارسال لایحه به دولت و طرح به مجلس است، استفاده کنند.
احمدی رییس شورای عالی استان‌ها هم در این دیدار در خصوص افزایش تعاملات و همکاری در راستای توسعه استان و بهره گیری از ظرفیت های موجود برای معرفی قابلیت ها و توانمندی های استان، جذب و هدایت سرمایه گذاری ها به استان تاکید کرد.

تعداد بازدید : ۳۰۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید