چهارشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۹ / ۰۶:۵۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۳۹۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری:

۵۵۰ تن مرغ منجمد تنظیم بازار در سطح استان توزیع می شود

زنگنه سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: ۵۵۰ تن مرغ تنظیم بازار با قیمت ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان در طول هفته آینده جهت کنترل بازار گوشت مرغ در سطح استان توزیع می شود.

(چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹) ۰۶:۵۷
به گزارش روابط عمومی استانداری جلسه ستاد تنظیم بازار استان با موضوع بررسی بازار گوشت مرغ به ریاست ماندانا زنگنه سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و اعضای کارگروه در استانداری برگزار شد .
زنگنه در حاشیه این جلسه در خصوص تصمیمات اتخاذ شده اظهار داشت: مشکلاتی در ارتباط با تولید مرغ در سطح کشور و استان ها وجود دارد که موجب نوسان قیمت آن در سطح بازار شده است .
وی ادامه داد: با هماهنگی‌های صورت گرفته در خصوص نحوه تولید و توزیع و همچنین برنامه ریزی برای ورود مرغ تنظیم بازار به شبکه توزیع شاهد کاهش قیمت در سطح استان در روزهای آینده خواهیم بود.
وی تصریح‌کرد: ۵۵۰ تن مرغ منجمد تنظیم بازار طی روزهای آینده با قیمت هر کیلو ۱۳ هزار و۵۰۰ تومان در سطح استان توزیع خواهد شد که این روند موجب تنظیم و کنترل قیمت مرغ در سطح بازار خواهد شد.
وی اضافه کرد: همچنین میزان ۸۵۰ تن مرغ منجمد برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی به صورت رایگان از طریق فروشگاه های رفاه در سطح استان توزیع می شود که این موضوع نیز در کنترل قیمت بازار قیمت مرغ اثرگذار خواهد بود.
زنگنه گفت: استان ما نیازمند ورود مرغ از استان‌های همجوار است و ۷۰ درصد گوشت مرغ مورد نیاز استان از خارج از استان تامین می‌شود و تنها ۳۰ درصد نیاز استان از واحدهای تولیدی استان تامین می شود.
وی افزود: هماهنگی و برنامه ریزی هایی انجام شده که بتوانیم با صدور مجوز مرغداری و افزایش تولید و ارتقاء کشتارگاه ها و ایجاد استانداردهای لازم برای صادرات گوشت مرغ به کشورهای همسایه شاهد افزایش تولید و ارزش افزوده و درآمد مرغداران استان باشیم.
سرپرست معاونت هماهنگی و امور اقتصادی استانداری گفت: همچنین بسته حمایتی در ارتباط با تولید کنندگان مرغ و بازار گوشت و مصرف‌کنندگان مصوب شده که وظیفه هر دستگاه در ارتباط با نهادهای ذیربط مشخص شده است.
وی تصریح کرد: با اجرای مصوبات این بسته از هفته آینده شاهد شرایط بهتر در بازار گوشت مرغ در سطح استان باشیم.
تعداد بازدید : ۲۸۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید