یکشنبه / ۸ تیر ۱۳۹۹ / ۲۱:۳۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۳۸۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری:

دولت با اختصاص ۵۰۹ میلیارد تومان تسهیلات از بنگاههای آسیب دیده حمایت می کند .

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: دولت با اختصاص۵۰۹ میلیارد تومان تسهیلات از بنگاههای آسیب دیده در اثر شیوع ویروس کرونا در استان سیستان و بلوچستان حمایت می کند .

(یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹) ۲۱:۳۵
به گزارش روابط عمومی استانداری جلسه کارگروه اشتغال به ریاست ماندانا زنگنه سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با حضور اعضای این کار گروه به منظور بررسی منابع تسهیلاتی اختصاص یافته در سالجاری به استان، در استانداری برگزار شد .

زنگنه درخصوص حمایت دولت از بنگاه های آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا گفت: در بحث آسیبهای ناشی از شیوع ویروس کرونا به مشاغل حمایت خاصی از سوی دولت صورت گرفت و افراد بیمه شده در بنگاه‌ها،تحت‌پوشش بیمه‌بیکاری قرار گرفتند.

وی گفت: در این راستا حدود ۱۱ هزار نفر در سامانه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان ثبت نام کردند که از این تعداد حدود ۷ هزار نفر مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری در سه ماه اسفند،فروردین و اردیبهشت شدند و اگر از اول خرداد این بیکاری استمرار داشته باشد باز هم بیمه بیکاری به این افراد تعلق میگیرد .

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری افزود: در ارتباط با حمایت از بنگاه‌های آسیب دیده ناشی از شروع کرونا، حمایت در نظر گرفته شده در این زمینه به ازای هر نفر شاغل بیمه شده ۱۲ میلیون تومان تسهیلات است.

وی گفت : در این ارتباط مبلغ ۵۰۹ میلیارد تومان برای استان استان و بلوچستان در نظر گرفته شده است که بنا است در ۱۴ رسته اصلی که متضرر شده‌اند از این تسهیلات استفاده نمایند .

زنگنه گفت: تاکنون در استان حدود ۱۵ هزار طرح در سامانه مربوطه با تعداداشتغال حدود ۲۹ هزار نفر ثبت نام کرده اند.

وی خاطر نشان کرد: متقاضیان می‌توانند پس از ارسال و دریافت پیامک، به سامانه کارا مراجعه کنند و درخواست شان را ثبت کنند و پس از ادامه روند تا زمان معرفی و دریافت، تسهیلات را دنبال کنند.

زنگنه اظهار داشت: یکی دیگر از منابع اختصاص یافته تسهیلات روستایی است که در سال گذشته با هماهنگی و همکاری دستگاهها و بانک‌های عامل مبلغ ۵۳۰ میلیارد تومان تسهیلات به ۹ هزار طرح اختصاص داده شد که در حدود ۱۴ هزار شغل ایجاد کرد .

وی خاطرنشان کرد: استان سیستان و بلوچستان در سال گذشته رتبه سوم جذب این تسهیلات را به دست آورد . سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری ادامه داد: امسال مرحله پنجم تسهیلات ابلاغ شده است و فرآیند اجرایی آن از هفته آینده شروع می شود.

وی گفت: امسال با مدیریت و نگاه ویژه‌ منابع تسهیلاتی را به طرح هایی که مبتنی بر مزیت های نسبی استان است و صادرات گرا هستند با اولویت طرح‌های نیمه تمام اختصاص می دهیم .

زنگنه گفت: چهار بانک عامل همانند سال گذشته عامل پرداخت تسهیلات هستند و با توجه به اینکه استان بیشترین جمعیت روستایی را دارد بیشترین مبلغ تسهیلات روستایی در مرحله پنجم نیز به استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است.

وی افزود: طرح هایی که بتوانند تکمیل زنجیره ارزش داشته باشند و صادرات گرا و مبتنی بر مزیت‌های نسبی باشند باید شناسایی شوند و صاحبان سرمایه را به این سمت سوق دهیم .

این مقام یکی از منابع تسهیلات دیگری که در سال ۹۹ به استان اختصاص پیدا کرده را طرح مشاغل خانگی عنوان کرد که شامل ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلاتی است که اختصاص پیدا کرده است .

وی تصریح کرد: طرح هایی که قابلیت اجرا در بحث مشاغل خانگی دارند تا سقف ۵۰ میلیون تومان می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شود و اگر در قالب طرح‌های پشتیبان اختصاص پیدا کند می‌توانند تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان از این تسهیلات بهره‌مند شوند که نیاز است متقاضیانی که پیگیری دریافت تسهیلات مشاغل خانگی هستند به دستگاه‌های اجرایی مربوطه برای اخذ مجوز مراجعه و در سامانه مربوطه ثبت نام کنند و از این تسهیلات استفاده نمایند .

تعداد بازدید : ۲۴۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید