شنبه / ۷ تیر ۱۳۹۹ / ۰۷:۱۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۳۸۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

رشد ۳۰ درصدی کشفیات مواد مخدر استان

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان این که کشفیات مواد مخدر استان در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ رشد ۳۰ درصدی داشته است گفت: در حوزه مبارزه و مقابله با مواد مخدر با مجموعه اقدامات دستگاه‌های متولی امکانات و تجهیزات بسیار خوبی در اختیار گروه های مقابله قرار گرفته است.

(شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹) ۰۷:۱۷
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمد علی موهبتی "استاندار" در حاشیه همایش یاریگران زندگی که با حضور سردار مومنی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در زاهدان برگزار شد، بیان داشت: در حوزه پیشگیری نیز هم از نظر برنامه‌ای و بودجه‌ای و هم نقش آفرینی گروهها، سمن ها و تشکل های مردم نهاد این موضوع به اوج توجه آحاد مردم و دستگاه‌های متولی رسیده است.

وی افزود: همچنین در حوزه درمان از محل ماده ۱۶ امسال با دریافت سهمیه ۱۵۰۰ نفری برای استان، معتادان متجاهر از سطح خیابان‌ها جمع آوری خواهند شد.

رئیس شورای هماهنگی و مبارزه با مواد مخدر استان خاطرنشان کرد: مواد مخدر در گذشته به عنوان یک ابزار اقتصادی بود، اما امروز تبدیل به ابزار امنیتی شده و هدف آن به مخاطره انداختن جامعه بشری و به ویژه کشورهایی است که با ظلم جهانی مقابل می‌کنند، بنابراین جمهوری اسلامی ایران در صدر برنامه‌های گروه‌های برنامه‌ریز و توطئه گر قرار دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر تلاش برای آگاهی دادن به اقشار جامعه گفت: نگاه به معتاد از باب بیمار و نه مجرم باید در بین افراد جامعه و متولیان امر نهادینه شود.

احمدعلی موهبتی در پایان نقش تاثیرگذار خانواده را در کنترل و پیشگیری از این بیماری مهم عنوان کرد و افزود: از متولیان بخش آموزش به ویژه آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها نیز انتظار می رود؛ با تولید محتوای مناسب، اقدامات ملی و استانی این مبارزه را به نحو احسن شتاب دهند.
تعداد بازدید : ۳۹۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید