پنج شنبه / ۵ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۳۷۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تاکید استاندار سیستان و بلوچستان بر راه‌اندازی مرزهای کوهک ‌و ریمدان

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر لزوم ارایه توجیهات راه اندازی مرزهای کوهک و‌ریمدان از طریق وزارت کشور به وزارت امور خارجه، پیگیری وزارت کشور ‌برای فعالیت این دو مرز را خواستار شد.

(پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۹) ۱۰:۴۸
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمدعلی موهبتی"استاندار" در دیدار با قاسمی مدیرکل امور مرزی وزارت کشور که روز گذشته در وزارت کشور انجام شد؛ مباحث و مشکلات مربوط به مرزهای استان را پیگیری کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه راه اندازی مرز رسمی کوهک منوط به اخذ نظر رسمی دولت پاکستان شده است، لذا بایستی مراتب از طریق وزارت امور خارجه؛ سفیر ایران در پاکستان و وزارت کشور تا حصول نتیجه پی گیری شود.

وی افزود: پیرامون موضوع راه اندازی و شروع به کار مرز رسمی ریمدان با توجه به مکاتبات و هماهنگی ها به صورت مستقل و منفرد بدون طرح بحث مرز پیشین، پی گیری و هماهنگی و اقدامات لازم انجام شود.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: لازم است؛ وزارت کشور طی مکاتبه با وزارت امور خارجه، گزارش مناسبی از اهمیت و اولویت و تاثیر آن در توسعه امنیت و تعاملات منطقه ای و فرامنطقه ای و فعالیت های جاری در مرز ریمدان و کوهک را به وزارت خارجه جهت راه اندازی هر چه سریعتر ریمدان و پی گیری اخذ موافقت پاکستان در خصوص کوهک ارائه نماید.

موهبتی در پایان این نشست از مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خواست: گزارش و سیر سوابق و مکاتبات مربوط به مرز ریمدان و کوهک در اختیار استانداری سیستان و بلوچستان قرار گیرد.

تعداد بازدید : ۲۶۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید