چهارشنبه / ۴ تیر ۱۳۹۹ / ۰۹:۳۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۳۷۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

۱۲۰ شرکت دانش بنیان در مجموعه پارک علم و فناوری استان مشغول به فعالیت هستند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: پارک علم و فناوری استان، در سال ۱۳۹۴ با ۷ شرکت آغاز به فعالیت کرده و در حال حاضر این عدد به ۱۲۰ شرکت فعال رسیده که بیش از هزار و ۱۰۰ نفر در مجموعه پارک و شرکت های دانش بنیان در زاهدان و ۲۵۰ نفر نیز در چابهار مشغول به فعالیت می باشند.

(چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹) ۰۹:۳۲
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمد علی موهبتی "استاندار" در جریان بازدید امروز معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از پارک علم و فناوری استان خاطرنشان کرد: در ابتدای فعالیت شش هزار متر زمین زیر بنای پارک علم و فناوری زاهدان بوده که در حال حاضر به ۱۵ هزار متر مربع رسیده است.

وی افزود: در زابل ۶ هزار متر، چابهار ۵ هزار متر، سراوان ۳هزار متر و ایرانشهر پانصد متر به پارک علم و فناوری اختصاص یافته تا شرکت‌های دانش بنیان در شهرستان‌ها نیز نقش آفرین باشند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به شرایط تحریم و نقش شرکت های دانش بنیان در ایجاد اشتغال، خودکفایی و تامین نیازمندی های کشور بیان داشت: در سند آمایش استان توجه ویژه ای به مباحث دانش بنیان و نقش موثر این شرکت ها در توسعه شده است.

احمدعلی موهبتی گفت: برای احداث پردیس پارک علم و فناوری استان نیز زمینی به مساحت ۶۰ هکتار با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال در اطراف شهر زاهدان پیش‌بینی شده که برای فعالیت شرکت ها و مراکز رشد آن بسیار موثر خواهد بود.

وی افزود: سال گذشته ۶۸ میلیارد ریال و امسال ۱۱۳ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی به منظور کمک به ایجاد زیرساخت های پارک علم و فناوری استان اختصاص یافته که البته قول تخصیص اعتباری بالغ بر هزار میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور به استان داده شده است.

استاندار با بیان اینکه عملیات اجرایی پارک تخصصی بهداشت و درمان زاهدان در زمینی به مساحت ۸۰ هزار متر مربع و ۲۰ هزار متر مربع سوله آغاز شده، گفت: این مرکز می تواند شتاب دهنده مباحث بخش دارویی و بهداشت و درمان استان باشد.

موهبتی در پایان با دعوت از صاحبان فکر و اندیشه برای حضور و فعالیت در پارک علم و فناوری استان؟ گفت: تلاش می‌شود؛ این مجموعه علاوه بر انجام وظیفه تخصصی، در اموری از جمله کیفیت بخشی و ایجاد رقابت در بخش صنعت؛ در فعالیت‌های تجاری و اقتصادی استان نیز نقش‌آفرین باشد.
تعداد بازدید : ۱۱۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید