چهارشنبه / ۴ تیر ۱۳۹۹ / ۰۹:۲۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۳۷۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

نشست معاون استاندار با رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری طی نشستی با رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان؛ رویکردها، برنامه ها و اقدامات اولویت دار بخش کشاورزی استان را تشریح و تبیین کرد.

(چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹) ۰۹:۲۴
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ ماندانا زنگنه سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: در این نشست روند اجرای طرح های در حال اجرای استان در بخش کشاورزی بررسی و در خصوص نحوه تامین زیرساختهای مورد نیاز طرحهای سرمایه گذاری و تحقق تفاهم نامه های همکاری منعقد شده فی مابین استان با بنیاد برکت، بنیاد علوی و آستان قدس بحث و گفتگو شد.

وی همچنین برنامه ریزی جهت برگزاری جلسات به منظور تعیین سیاست ها و اولویت های استان جهت اعطای تسهیلات روستائی به طرح ها و استفاده از اعتبارات مذکور جهت ایجاد توسعه پایدار و جهش تولید در بخش های کشاورزی، دام پروری و شیلاتی استان را از دیگر موارد مطرح شده در این نشست عنوان کرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری اظهارداشت: با توجه به امضا تفاهم نامه استان و وزارت جهاد کشاورزی و آستان قدس رضوی بر برگزاری جلسات هماهنگی و برنامه ریزی توسط سازمان جهاد کشاورزی و دستگاه های تابعه جهت تحقق تفاهم نامه مذکور قبل از فرارسیدن فصل کشت پائیزه تاکید شد.

زنگنه افزود: در راستای ایجاد جهش در تولید و تحقق شعار سال و توسعه پایدار استان باید سیاست ها و اولویت های استان جهت اعطای تسهیلات به ویژه تسهیلات روستایی به متقاضیان اجرای طرح ها با توجه به مزیت ها و ظرفیت های استان صورت پذیرد که این امر موجب مدیریت و هدایت منابع به سمت اجرای طرح های موثر در توسعه استان و ایجاد اشتغال خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: موضوع تدوین سند تولید گوشت مرغ استان و برنامه ریزی و مدیریت این موضوع، همچنین فعال سازی مجدد زنجیره تولید گوشت قرمز شامل واحدهای پرواربندی، کشتارگاه ها و واحدهای بسته بندی و مدیریت واردات دام و استفاده از مزیت مرز در توسعه صادرات بخش کشاورزی از سایر مباحث مطروحه در این نشست بود.

گفتنی است در این نشست؛ بر لزوم پیگیری جدی تامین نهاده های دام و طیور و کود برای استان با توجه به تغییر مشهود در فعالیت های بخش کشاورزی و سه برابری شدن سطح زیر کشت بعد از 20 سال خشکسالی تاکید شد.

تعداد بازدید : ۲۷۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید