دوشنبه / ۲ تیر ۱۳۹۹ / ۰۶:۵۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۳۷۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

از بیمه حوادث روستایی رونمایی شد

آیین رونمایی از بیمه حوادث روستایی با حضور احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان؛ نجار رییس سازمان مدیریت بحران کشور؛ دکتر امیری معاون رییس جمهور و همچنین رییس کل بانک قرض الحسنه مهر ایران در محل ساختمان مدیریت این صندوق در تهران برگزار شد.

(دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹) ۰۶:۵۲
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی "استاندار" در مراسم رونمایی از بیمه حوادث روستایی و آیین رونمایی از بیمه بازسازی و تجهیز ۵۰۰ هزار خانه روستایی در سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و ایلام که با حضور امیری معاون رئیس جمهور، نجار رئیس سازمان مدیریت بحران وزارت کشور و رئیس کل بانک قرض الحسنه مهر ایران برگزار شد، بیمه را امری حیاتی در نظام زندگی اجتماعی امروز عنوان کرد.

موهبتی نقش بیمه را در سیستان و بلوچستان با توجه به تراکم جمعیت، نرخ جمعیت روستایی، نرخ بیسوادی و شاخص درآمد پایین نسبت به شاخصهای کشوری در خانوارهای شهری و روستایی بسیار با اهمیت خواند.

وی در ادامه به خسارات سیل به ۱۶ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی روستایی استان اشاره کرد و اظهار داشت: علاوه بر این، تعداد هشت هزارو ۲۰۰ واحد دیگر نیز باید مرمت شوند.

استاندار خاطرنشان کرد: از مجموع بیمه بازسازی و تجهیز ۵۰۰ هزار واحد خانه روستایی که در این آیین رونمایی می شود، بیش از ۳۲۵ هزار واحد مربوط به سیستان و بلوچستان می باشد و این اقدام برای ما بسیار حائز اهمیت است.

موهبتی در ادامه به نقش خیرین و خدمات ارزشمند بیش از ۱۲۰ سازمان مردم نهاد فعال و همدلان آینده نگر سیستان وبلوچستان( هاسب)اشاره کرد و گفت: جدیدترین خدمت این موسسه انعقاد تفاهمنامه با معاونت راهداری وزارت راه و شهرسازی است که بر اساس آن هزار کیلومتر راه روستایی با مشارکت ۳۰ درصدی خیرین انجام می شود.
تعداد بازدید : ۱۴۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید