دوشنبه / ۲ تیر ۱۳۹۹ / ۰۶:۴۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۳۶۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

زیرساخت‌ها در بندر چابهار باید بر اساس نقل و انتقال ۸۶ میلیون تن بار در سال برنامه‌ریزی شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هرگونه سرمایه‌گذاری زیرساختی در بندر چابهار و سایر بنادر در منطقه باید با چشم انداز بلندمدت و افق نقل و انتقال ۸۶ میلیون تن بار در سال برنامه‌ریزی شود.

(دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹) ۰۶:۴۸
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ در نشست مربوط به چگونگی اتصال ریلی بندر شهید بهشتی، که با حضور احمدعلی استاندار، مدیران ذیربط سازمان برنامه و بودجه، راه و شهرسازی و مشاور مطالعاتی طرح برگزار شد، گزینه های مختلف مسیر ریلی و جاده‌ای و ابنیه و سایر تاسیسات مورد نیاز، نظرات و گزارش های مختلف توجیهی و فنی و اقتصادی بررسی گردید.

احمدعلی موهبتی "استاندار" در این جلسه اظهار داشت: در انتخاب مسیر اتصال ریلی بندرشهید بهشتی، باید جامع نگری لازم از حیث فنی، اقتصادی، اجتماعی، زیست محیطی، سهولت و بهره وری مناسب فعالیت های بندر لحاظ گردد.

موهبتی با بیان اینکه عبور ریل از داخل شهر قابل پذیرش نیست، بر ضرورت در نظر گرفتن ابعاد اجتماعی و بهداشت روانی پروژه و عدم تاثیر منفی تردد قطار بر آرامش جامعه محلی، شهر و کارگران و... و دسترسی مطلوب مردم به ساحل تاکید کرد.

استاندار با اشاره به اینکه بهره وری مناسب از منابع اقتصادی و انسانی و نیز استاندارد سازه ها اولویت دارد، تاکید کرد: هرگونه سرمایه گذاری زیرساختی در بندر چابهار و سایر بنادر منطقه باید با چشم انداز بلند مدت و افق نقل و انتقال 86 میلیون تن بار در سال برنامه ریزی شود.

نماینده عالی دولت گفت: زمین مسیر شش بانده بزرگراه بندر مشخص شده است و آماده تحویل به پیمانکار برای اجرا می باشد.

موهبتی با تاکید بر اینکه بنادر چابهار و گوادر باید مکمل هم دیده شوند نه رقیب هم، گفت زیرساخت ها و سرمایه گذاری ها و تاسیسات بندر باید با رویکرد توسعه تعاملات بین المللی به ویژه کشورهای همسایه در نظر گرفته شود.

گفتنی است در این نشست مقرر شد؛ هیاتی متشکل از وزارت راه و شهرسازی، سازمان های ذی ربط، برنامه و بودجه و مشاور پروژه در موعد مقرر برای بررسی موضوع در محل و نقاط قوت و ضعف گزبنه های مختلف در انطباق با مکان و جانمایی پروژه در چابهار حضور یابند.

همچنین مقرر شد مشاور طرح ظرف 10 روز از تاریخ این نشست، نسبت به به روزرسانی اطلاعات و داده های طرح اقدام نماید.
تعداد بازدید : ۲۷۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید