پنج شنبه / ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ / ۰۷:۲۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۳۶۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

نشست استاندار سیستان و بلوچستان با مدیر عامل راه آهن کشور و پیگیری پروژه های راه آهن استان

استاندار سیستان و بلوچستان در نشستی با مدیرعامل شرکت راه آهن کشور، پیرامون اجرای خط سوم راه آهن زاهدان-میرجاوه، شروع عملیات ریل‌گذاری مسیر زاهدان- خاش، راه آهن زاهدان- میلک، زیرگذر زاهدان و زمین مجموعه راه آهن در شهر زاهدان، بحث و گفتگو کرد.

(پنج شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹) ۰۷:۲۸
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمدعلی موهبتی "استاندار"‌ روز گذشته با حضور در شرکت راه آهن کشور با سعید رسولی مدیرعامل این شرکت دیدار و با اشاره به قابلیت گردشگری منطقه چابهار، به تاثیر وجود راه آهن بر توسعه این صنعت و ضرورت شتاب در پیشبرد طرح ها تاکید کرد.

وی در خصوص روند پیشرفت پروژه و زمان‌بندی ریل‌گذاری در محورهای استان، گفت: بهره برداری کامل از راه آهن زاهدان - چابهار تا اوایل سال آینده انجام خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اجرای طرح خط سوم زاهدان- میرجاوه با رویکرد TUD به نحوی برنامه ریزی شود که همزمان با افتتاح مسیر زاهدان- خاش، این پروژه نیز آغاز گردد.

وی بر ضرورت حل مشکل زیرگذر زاهدان با توجه به پیشرفت پروژه ها اشاره و اتخاذ تصمیم در این خصوص و اجرای آن را خواستار شد.

مدیر عامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران نیز با قدردانی از تلاش ها و جدیت مسئولین استان در پی گیری طرح های زیرساختی و توسعه ای استان، گفت: رویه راه آهن این است که پس از بررسی جامع تیم کارشناسی و تهیه بسته اجرایی برای هر استان، با مقام ارشد بر اجرای برنامه ها توافق می شود.

سعید رسولی گفت: نظر راه آهن این است که در خط میرجاوه- زاهدان با کاربری های نقل و انتقال بار و مسافر، زیرساخت اساسی و مهمی اجرا خواهد شد.

گفتنی است، در این نشست که جمعی از مشاورین سرمایه‌گذار در حوزه راه آهن نیز حضور داشتند، مقرر شد؛ ظرف مدت دو هفته، تیم کارشناسی مشترک مرکز و استان، موضوعات را بررسی و بر اساس راهکار پیشنهادی، تصمیم گیری و اجرا گردد.
تعداد بازدید : ۱۸۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید