دوشنبه / ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۳۵۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

حوزه کشاورزی، یکی از ظرفیت‌های مهم استان در سند آمایش سرزمین است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه کشاورزی یکی از ظرفیت‌ها و مزیتهای مهم استان در سند آمایش سرزمین است، توجه و نگاه ویژه به این بخش ضرورت دارد.

(دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹) ۰۸:۲۸
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمدعلی موهبتی "استاندار" ظهر  “یکشنبه” در دیدار با محمدرضا طلایی معاون وزیرجهاد کشاورزی که در استانداری انجام شد؛ گفت: توجه به نظام بهره‌وری و اصلاح الگوی کشت، تولید محصولات گرمسیری که ارز آوری خوبی هم برای کشور دارند، ترویج کشت گلخانه‌ای، پرورش دام و آبزیان از اولویت‌های مهم استان در حوزه جهاد کشاورزی می‌باشد.

وی ضمن قدردانی از تلاشهای رئیس قبلی وآرزوی موفقیت برای رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان، خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین و بزرگترین پروژه های در دست اجرا، طرح آبیاری ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان است که ۳۲ هزار هکتار آن به بهره‌برداری رسیده و ۱۴ هزار هکتار آن باقی مانده که بایستی تا هفته دولت تعیین تکلیف شود و با رفع اشکالات و نواقص طرح، به رضایتمندی مطلوب برسیم.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان داشت: در طرح ۴۶ هزار هکتاری، نظام بهره‌وری و الگوی کشت بسیار مهم است لذا باید ترتیبی اتخاذشود؛ تا با استفاده از ظرفیت نهادهای حمایتی و شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری در سطح کشور، این بهره‌وری برای مردم لذت بخش و برای کشور اثربخش باشد.

احمدعلی موهبتی گفت: سازمان جهاد کشاورزی استان بایستی در خصوص پرورش آبزیان، صید و صیادی، پرورش دام و محصولات گلخانه ای با هم افزایی و تعامل این مباحث را دنبال نماید.

وی افزود: پرورش دام؛ یکی از ظرفیت‌های مهم استان است و در حوزه ارزآوری و تامین گوشت مورد نیاز کشور نقش مهم و اثرگذاری دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: از رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی انتظار داریم با توجه به شناخت قبلی از استان، با در نظر گرفتن همه مزیت‌ها و شرایط اقلیمی، اجتماعی و فرهنگی با تعامل و همکاری با همه بخشها، کار را به پیش ببرد.

رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در پایان بیان داشت: مجموعه وزارت جهاد کشاورزی باید در حوزه توزیع اعتبارات، اختصاص امکانات و نیروی انسانی با توجه به بعد مسافت، گستردگی سرزمین و دارا بودن مرزهای طولانی به استان توجه ویژه داشته باشند و سیستان و بلوچستان را متفاوت از سایر استان‌های کشور ببینند.

محمدرضا طلایی معاون وزیر جهاد کشاورزی نیز در این نشست گفت: با توجه به تصویب و امضای سند آمایش سرزمین استان مباحث مربوط به حوزه کشاورزی در قالب این سند انجام خواهد شد.

گفتنی است، صبح امروز طی حکمی از سوی وزیر جهاد کشاورزی، محمد علی نیکبخت بعنوان رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان معرفی و از خدمات غلام حیدر زورقی رئیس قبلی این سازمان قدردانی شد.

تعداد بازدید : ۳۰۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید