یکشنبه / ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ / ۲۰:۴۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۳۵۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

استاندار سیستان و بلوچستان خواستار تسریع در اجرای طرح های توسعه سواحل مکران شد

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اقدامات در دست انجام و ایجاد پنجره واحد در استان برای پیشبرد طرح های توسعه سواحل مکران، خواستار تسریع و شتاب بخشی در اجرای این طرح ها شد.

(یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹) ۲۰:۴۹
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمدعلی موهبتی "استاندار" در نشست دبیرخانه ستاد توسعه سواحل مکران که با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار هرمزگان، سعیدی نماینده مردم شهرستان های چابهار، کنارک، نیک شهر و قصرقند در مجلس شورای اسلامی و اعضای این دبیرخانه در تهران برگزارشد، با تاکید بر اینکه دبیرخانه ستاد توسعه سواحل مکران باید به آرزوها و آمال همه بخش ها و مردم منطقه توجه کند، گفت: اثر توسعه سواحل باید در زندگی اجتماعی و اقتصادی مردم منطقه ملموس و بر مبنای توسعه اجتماع محور باشد.

استاندار سیستان وبلوچستان با تاکید بر بعد بین المللی منطقه جنوب، اظهارداشت: زیرساخت و سرمایه گذاری های توسعه سواحل جنوب باید برای کشورهای همجوار از جمله پاکستان و افغانستان و تعاملات اقتصادی و اجتماعی فیمابین موثر باشد.

موهبتی با اشاره به سرمایه گذاری کشورهای منطقه، گفت: منطقه مکران از حیث رقابت با بنادر سایر کشورهای منطقه، دارای امتیازات بیش تر و توان رقابت بالاتر است.

وی افزود: با توجه به تجمیع کپرها در برخی نقاط، و سیاست استان بر جلوگیری از رواج مجدد کپرنشینی و حاشیه نشینی، تسریع در طرح های ساماندهی حاشیه نشینی منطقه و جمع آوری کپرها در زمان بندی تعیین شده ضرورت دارد.

استاندار با توجه به ضرورت ایجاد ساختار تشکیلاتی با جایگاه و اختیارات مناسب برای پیگیری طرح ها و هماهنگی دستگاه های اجرایی مرتبط با طرح، خواستار تصویب پست های سازمانی دبیرخانه های استانی ستاد توسعه سواحل مکران شد.

موهبتی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی استان، تشکیل ادارات کل منطقه جنوب در حوزه برخی دستگاه های اجرایی برای پیگیری و اجرای بهنگام پروژه ها و طرح ها لازم است.

وی به قابلیت های برتر گردشگری سواحل جنوب، برخی طرح های فاخر و ویژه از جمله شهر جدید و ویژه گردشگری تیس، شهرک های جدید و شهرک های صنفی و تجاری و همچنین برخی تاسیسات و سرمایه گذاری های صنعتی اشاره و خواستار شتاب در اجرای تعهدات از سوی دستگاه های ذی ربط شد.

استاندار سیستان و بلوچستان در پایان با اشاره به تقویت دبیرخانه و افزایش امیدواری به تحقق اهداف سند توسعه سواحل مکران با پذیرش مجدد مسئولیت از سوی شخص وزیر راه و شهرسازی، خواستار نظارت جدی تر بر پیشبرد طرح ها در چارچوب اسناد و نقشه های طرح و جلوگیری از تصرف غیر قانونی و تعرض افراد به سواحل جنوب شد.

تعداد بازدید : ۱۶۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید