پنج شنبه / ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۸:۳۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۳۴۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

دومین همایش سراسری معاونین هماهنگی امور اقتصادی استانداری های کشور برگزار شد

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: دومین همایش سراسری معاونین هماهنگی امور اقتصادی استانداری های کشور صبح امروز پنجشنبه با هدف بررسی روند اجرای مصوبات همایش اول معاونین هماهنگی امور اقتصادی سراسر کشور به ریاست بابک دین‌پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد.

(پنج شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹) ۱۸:۳۷
به گزارش روابط‌عمومی استانداری، ماندانا زنگنه در حاشیه این همایش گفت: در این نشست ضمن بررسی روند اجرای مصوبات همایش اول معاونین هماهنگی امور اقتصادی سراسر کشور هر یک از استانها به بیان مهمترین چالش ها و مشکلات و درخواستهای خود در حوزه اقتصادی پرداختند.

وی؛ اصلاح و افزایش تخفیفات مقرر برای کالاهای وارداتی از بندر چابهار به میزان 30 درصد را با توجه به میزان پایین بودن تخفیف در نظرگرفته شده برای چابهار به میزان 10درصد نسبت به سایر بنادر کشور را یکی از مباحث مهم مطرح شده در این همایش برشمرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: ایجاد مرز رسمی با کشور پاکستان در مرز کوهک سراوان و اصلاح مقررات ارزی به منظور امکان واردات مواد اولیه مورد استفاده در فرآیند صادرات یا خرید ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز از سوی واحدهای تولیدی استان، از محل ارز حاصل از صادرات را از دیگر موضوعات مطرح شده ذکر کرد.

زنگنه گفت: در این همایش بر صدور مجوز صادرات فرآورده ها و مشتقات نفتی خریداری شده از بورس از طریق بازارچه های مرزی با هدف استفاده از ظرفیت بازارچه های مرزی برای بی اثر ساختن تحریم ها و کسب درآمد برای کشور مورد تاکید قرار گرفت.

وی با بیان اینکه کارخانه‌های سیمان استان به شبکه گاز متصل نیستند، تامین سوخت مورد نیاز آنها را مهم بر شمرد و بر تحویل سوخت مازوت به قیمت گاز طبیعی، مشابه سنوات قبل را تا زمان اتصال این کارخانه‌ها به شبکه گاز، خواستار شد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری ارایه تخفیف در سود بازرگانی کالاهای وارداتی از بازارچه های مرزی استان را از دیگر موضوعات مورد بحث در این همایش بیان کرد.

زنگنه در پایان گفت: با توجه به بارندگی‌های مناسب سال گذشته و رهاسازی آب از طریق کانال، انهار و لوله در دشت سیستان، تامین کود ازته مورد نیاز اراضی کشاورزی برای سال زراعی آتی حداقل به میزان60 هزارتن درخواست شد و افزایش سهمیه نهاده‌های دامی و طیور استان نیز مورد تقاضا قرار گرفت.

تعداد بازدید : ۱۸۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید