پنج شنبه / ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ / ۰۸:۱۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۳۴۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
نماینده ولی فقیه در استان:

خدمت کردن به مردم فرصتی است که خداوند در اختیار مسئولان قرار داده است

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت : خدمت کردن به مردم فرصتی است که خداوند در اختیار مسئولان قرار داده است و این نعمت جای شکر عملی و زبانی دارد و شکر عملی این نعمت این است که حداکثر توانمان را در راه خدمت به مردم به کار گیریم.

(پنج شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹) ۰۸:۱۳
به گزارش روابط عمومی استانداری حجت الاسلام مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان ، ظهر امروز “چهارشنبه” در سمینار فرمانداران و بخشداران استان خطاب به آنها گفت: برای پیشبرد بهتر امور در استان باید تلاش کنیم که مسئولان در هر سطحی در استان و یا شهرستان و بخش با هم هماهنگ باشند و از هرگونه اختلاف که به توسعه استان لطمه می‌زند پرهیز نمایند.

وی با تاکید بر اهتمام به فعالیت‌های فرهنگی در استان گفت: فرهنگ زیربنای رشد و ترقی جامعه است و اهتمام به مسائل فرهنگی و اقدام هماهنگ و منسجم مبنای توسعه است.

امام جمعه زاهدان؛ تلاش در جهت رشد علمی فرزندان این مرز و بوم و ارتقای کمی و کیفی آموزش و پرورش را به مسئولین توصیه کرد و تصریح کرد: رشد و توسعه حوزه آموزش و پرورش و رفع چالش‌ها و خلأها باعث بهتر شدن وضعیت استان خواهد شد چرا که ریشه بیشتر مشکلات ناشی از فقر علمی است.

وی اظهار داشت :علاوه بر رشد علمی رشد عقلانیت و اعتدال نیز لازم است چرا که جهل و جهالت سبب افراط و تفریط می شود و قرار گرفتن بر مدار اعتدال نیازمند علم و دانش و عقل و عقلانیت است که بسیار به آن نیازمندیم .

نماینده مقام معظم رهبری در استان؛ ارتباط وسیع با مردم و توجه ویژه به بانوان و جوانان و سایر اقشار و استحکام بخشیدن به ارتباط مردم با نظام را تاکید کرد.

حجت‌الاسلام محامی پیروی از قانون و قرار دادن قانون به عنوان محور و معیار در کارها را مورد تاکید قرار داد و افزود: تقویت مدیریت و نظارت بر عملکرد ادارات برای انجام وظایف ذاتی و کنترل هر دستگاه ضرورت دارد .

‌وی همچنین با تاکید بر ایجاد مشارکت و زدودن چهره امنیتی از استان گفت : امنیت پایدار پایه همه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی است و خود مردم نیز باید در ایجاد امنیت و حفظ آن مشارکت داشته باشند اما چیره شدن چهره امنیتی برای استان مطلوب نیست و باید برای زدودن این چهره از استان تلاش شود .

امام جمعه زاهدان ادامه داد: باید تلاش ها در جهت رشد اقتصادی استان متمرکز شود و خود مردم استان در امور اقتصادی سرمایه‌گذاری و مشارکت کنند و از دیگر نقاط کشور هم سرمایه‌گذار جذب کنیم.

حجت‌الاسلام محامی با بیان اینکه برخی مواقع سرمایه گذاری مالی و برخی موارد مدیریتی است افزود: باید تلاش کنیم توانمندی های مالی و مدیریتی را در راه توسعه استان چه از داخل استان و چه از خارج استان جذب کنیم .

نماینده ولی فقیه همچنین تلاش مضاعف برای استفاده از ظرفیت‌های فراوان استان در حوزه دریا، مرز و نیروی انسانی را خواستار شد و بر استفاده از این ظرفیت ها برای اشتغال زایی و ایجاد فضای تولید تاکید کرد.

وی گفت: سرمایه گذاری در روستاها و رسیدگی به زیرساخت ها در روستاها و تقویت آن برای جلوگیری از مهاجرت و حاشیه نشینی ضروری است که باید با جدیت به آن پرداخته شود .

نماینده ولی فقیه در استان همچنین کارشناسی دقیق و بررسی و تصویب طرحها و نظارت بر اجرا و هزینه کرد بودجه ها را برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی توصیه کرد.
تعداد بازدید : ۵۳۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید