چهارشنبه / ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۰۶:۳۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۳۳۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون استاندار:

برای ارتقاء شاخص‌های توسعه، تحول فکری و مدیریتی در استان ایجاد شده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه در بسیاری از شاخص های توسعه پایین تر از رده متوسطه کشوری بودیم، به منظور ارتقاء شاخصهای توسعه، تحول فکری و مدیریتی در استان ایجاد شده است.

(چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹) ۰۶:۳۵
به گزارش روابط عمومی استانداری، منصور بیجار "معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار" عصر سه‌شنبه در سمینار فرمانداران استان اظهارداشت: بارزترین نمونه این تحول انتخاب مدیران توانمند به ویژه انتخاب رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بود که این سازمان از بودجه محوری به سمت برنامه‌محوری تغییر کرد و اثرات مثبت اقدامات انجام شده قطعا در سال‌های آتی مشهود خواهد بود.

وی افزود: تفکر کار تیمی و گروهی از دیگر اتفاقات مدیریتی استان طی این مدت بود و با در کنار هم قرار گرفتن مثلث؛ استانداری، دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی و توسعه به عنوان مغز متفکر استان و دستگاه‌های اجرایی که بازوان اجرایی پروژه‌های عمرانی بودند، اتفاقات خوبی ناشی از این تفکر را شاهد بودیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با بیان اینکه یکی از موضوعات جدی استان در حوزه عمرانی تغییر روند کمیته‌ها، کارگروه‌ها و شوراهای این حوزه از قالب روزمرگی بود، بیان داشت: تمرکززدایی و افزایش اختیارات شهرستان‌ها موجب شد که بخش زیادی از مشکلات مردم در رده صف حل شود.

بیجار؛ پیشرفت امور بر اساس نظرات کارشناسی و تخصصی را از دیگر اقدامات این حوزه برشمرد و افزود: کار کارشناسی موجب می‌شود؛ از اقدامات فی البداهه و تصمیمات عجولانه جلوگیری شود و یقینا توسعه استان در همه شاخص ها، نیازمند تحلیل، ارزیابی و تصمیمات کارشناسی شده است.

معاون استاندار در ادامه استفاده از ظرفیت‌های ملی برای توسعه استان را یکی دیگر از اقدامات مهم حوزه عمرانی برشمرد و افزود: با تلاش ها و تاکیدات شخص استاندار، سیستان و بلوچستان از نظر حضور در اکثر جلسات و پیگیری ها در سطح ملی حضور پررنگ و کاملاً مشخصی دارد.

منصور بیجار با اشاره به اینکه در حوزه شهری علی رغم وجود چالش‌های زیاد، با تلاش بی وقفه توانستیم؛ بودجه عمرانی شهرداری ها را به میزان دو و دودهم افزایش دهیم، گفت: در حوزه روستایی نیز در بحث جذب تسهیلات اشتغالزایی و نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر کشور رتبه برتر و حضور فعال داشتیم.

وی اقدامات حوزه مدیریت بحران را در حوزه کنترل بحران ها با توجه به وجود بحرانهایی از قبیل سیل سیستان و به ویژه سیل دی‌ماه منطقه‌ بلوچستان از نقاط برجسته اقدامات پیشگیرانه در این حوزه برشمرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار به اقدامات حوزه فنی و عمرانی استان اشاره کرد و افزود: علی‌رغم اینکه از لحاظ بودجه و منابع مالی در مضیقه هستیم؛ استان در حال حاضر در بحث اجرای پروژه‌های عمرانی تبدیل به یک کارگاه فعال شده است.

منصور بیجار در پایان ضمن قدردانی از تلاشهای فرمانداران و بخشداران؛ تعامل، همکاری، همراهی و شفافیت مجموعه مدیران استانی را قابل تقدیر دانست و گفت: امیدوارم؛ با بهره‌گیری از ظرفیت‌ اعتبارات ملی و ورود بخش خصوصی بتوانیم پروژه‌های اثرگذاری را در راستای توسعه بیشتر استان اجرایی کنیم.
تعداد بازدید : ۱۷۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید