سه شنبه / ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۶:۴۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۳۳۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

دیدار استاندار سیستان و بلوچستان با معاون وزیر امور خارجه و پیگیری مسائل اقتصادی استان

استاندار سیستان ‌وبلوچستان به همراه کردی؛ مدیر عامل منطقه آزاد چابهار با انصاری؛ معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امورخارجه دیدار و ‌پیرامون مسائل اقتصادی استان با کشورهای همسایه گفت‌و‌گو کرد.

(سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹) ۱۶:۴۴
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمدعلی موهبتی "استاندار" در این دیدار موضوعات مربوط به استقرار سرکنسولگری افغانستان در شهر زرنج، ارائه خدمات زیرساختی به این شهر و تسریع در احداث راه آهن- زاهدان- زابل- زرنج را خواستار شد.
 
وی همچنین گفت: هماهنگی های لازم بین دو کشور ایران و افغانستان از طریق دستگاه های متولی جهت اجرای برنامه های مشترک در چارچوب علایق و توافقات در بازارچه های مرزی با تعامل و همکاری استانداران استان های مرزی انجام شود.
 
موهبتی خاطرنشان کرد: توسعه تعاملات و ارتباطات با کشور پاکستان و تسریع در بازارچه های مرزی و مرزهای رسمی ریمدان، کوهک، پیشین و نیز راه اندازی بازارچه پسابندر ضرورت دارد.
 
استاندار سیستان و بلوچستان ضمن قدردانی از استقرار و فعالیت مجدد دفاتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شهرستان های زاهدان و چابهار، تسریع در مشخص شدن نقشه راه تعاملات بین المللی در حوزه مرزی  سیستان و بلوچستان را خواستار شد.
 
در ادامه این نشست مقرر شد؛ برگزاری نشست یک روزه سفرای کشورهای همسایه و کشورهای مرتبط در بحث ترانزیت و تجارت و همکاری بر مبنای ظرفیت های چابهار و کریدور شمال- جنوب، در اسرع وقت برنامه ریزی شود.
 
همچنین، برگزاری نشست رایزنان اقتصادی کشورهای همسایه و مرتبط در بحث تعاملات اقتصادی در چارچوب ظرفیت ها و سیاست های دولت بر پایه بندرچابهار و قابلیت های ترانزیتی و توسعه تعاملات با کشورهای آسیای میانه در چابهار نیز از دیگر موارد مصوب این نشست بود.
 
در پایان مقررشد؛ وزارت امور خارجه ضمن تسریع در صدور مجوز راه اندازی مجدد بازارچه مرزی پسابندر، حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز آینده برای راه اندازی مرز رسمی کوهک اعلام نظر نماید  و با توجه به اثرات مثبت مرز ریمدان برای رونق چابهار و پیشبرد سیاست های بین المللی کشور در جهت تبدیل چابهار به پورت بین المللی، این مرز تا پیش از پایان سال جاری اجرایی شود.
 
تعداد بازدید : ۳۱۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید