دوشنبه / ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۹:۵۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۲۷۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری:

اقتصاد دانش بنیان؛ یکی از الزامات اساسی جهت تحقق جهش تولید است

(دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۹:۵۰
به گزارش روابط عمومی استانداری، سرپرست معاونت هماهنگی اموراقتصادی استانداری در حاشیه جلسه "بررسی آخرین وضعیت تامین زیرساختهای موردنیاز سایت تخصصی پارک علم و فناوری زاهدان" گفت: شرکت های دانش بنیان نقش بالقوه ای در تحقق جهش تولید دارند و در واقع این مراکز یکی از الزامات تحقق جهش تولید می باشد.

ماندانا زنگنه نام‌گذاری هوشمندانه سال جاری با عنوان «سال جهش تولید» توسط مقام معظم رهبری را نوید دهنده سالی پر امید برای کشور و حرکت رو به جلوی اقتصادی دانست.

وی ادامه داد: در دوره‌ای که اقتصاد کشور گریبان‌گیر فشارها و تحریم‌های ظالمانه است مسلماً رسیدن به جایگاهی که سند چشم انداز ۱۴۰۴ برای کشور متصور است و تحقق اهداف برنامه پنج ساله ششم کار دشواری خواهد بود و اراده و عزم همگانی را می‌طلبد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری تصریح کرد: با شیوع ویروس کرونا بسیاری از بنگاه‌های کوچک، کارگاه‌ها و کارخانه‌ها نتوانستند به طور کامل از ظرفیت تقاضای آخر سال بهره‌مند شوند، به همین دلیل دوره‌ای با زیان را سپری کردند.

زنگنه گفت: از طرفی افزایش نرخ دلار از یک سو و کاهش شدید قیمت نفت در پی اتفاقات اخیر از سوی دیگر شرایط سختی را در اقتصاد کشور ایجاد نموده است. اما به نظر می‌رسد که جهش در تولید می‌تواند راهکاری باشد تا بتوانیم در جهت جبران عقب‌ماندگی‌های رخ داده در سال‌های گذشته و تلاش برای نیل به اهداف اسناد بالادستی کشور گام برداریم.

وی بیان کرد: در سال جهش تولید تمرکز تولید باید بر اساس ظرفیت‌ها و توان داخلی باشد لذا در این خصوص جهش در کیفیت و کمیت تولید صادرات محور به‌صورت همزمان می‌تواند فضای مناسبی را برای ارائه محصول تولیدی به بازار بخصوص بازار کشورهای همسایه فراهم سازد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری یادآور شد: در شرایط کنونی کشور می‌توان با بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان که باعث افزایش بهره‌وری و ایجاد نوآوری در تولید محصولات خواهند شد به تحقق شعار جهش تولید کمک کرد.

گفتنی است در این نشست تصمیمات لازم جهت تسریع در تامین زیرساختهای سایت پارک علم و فناوری در مجاورت روستای حاجی آباد اتخاذ گردید.
تعداد بازدید : ۱۱۷
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید