سه شنبه / ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲۰:۰۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۲۵۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

هدف نهایی از اجرای طرح بزرگ آبیاری دشت سیستان عزت آفرینی برای مردم این منطقه است

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر تکمیل و بهره‌برداری از طرح بزرگ آبیاری ۴۶ هزار هکتاری اراضی دشت سیستان بیان داشت: هدف نهایی این طرح که موجب افتخار مردم سیستان می باشد، عزت آفرینی برای مردم این خطه است و عزت آفرینی؛ در گرو تولید است.

(سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۲۰:۰۱
به گزارش روابط عمومی استانداری ؛ احمد علی موهبتی استاندار در "نشست وزیر جهاد کشاورزی با جمعی از کشاورزان منطقه سیستان پیرامون مشکلات طرح انتقال آب به اراضی دشت سیستان" گفت: اراضی دشت سیستان که روزی انبار غله ایران بوده است، این ظرفیت و پتانسیل را دارد که با تولید محصولات کشاورزی علاوه بر نیاز مردم استان، حتی بخشی از نیازهای کشور را نیز برآورده کند و این مهم قبل از اجرای طرح هدف گذاری شده است.

موهبتی افزود: دولت برای اجرای این طرح هزینه فراوانی را متحمل شده اما تا کنون بهره وری مناسبی نداشته، لذا باید به حداکثر بهره‌وری برسد و هر چه زودتر تعیین تکلیف شود.

وی گفت: مردم نیز در این شرایط با توجه به اوضاع اقتصادی کشور و مشکلات ناشی از تحریم ها بایستی همگام با دولت برای رسیدن به اهداف طرح با دولت همکاری کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: از آنجایی که دانش و تجربه بشری رو به رشد و تکامل فزاینده است، این طرح نیز با گذشت زمان دچار نواقص و اشکالاتی شده است لذا تقاضا داریم؛ متولیان مربوطه و مجموعه کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی از هم اکنون با هدف گذاری بر روی این طرح نواقص و اشکالات طرح را حداکثر تا مهرماه سال جاری یعنی همزمان با آغاز کشت پاییزه رفع کنند.

احمد علی موهبتی تصریح کرد: تغییر و اصلاح الگوی کشت و نظام بهره برداری به سمت تولید محصولات پر درآمد و با کیفیت نیز نیازمند حمایت و هدایت بخش دولتی و همکاری خود مردم است.

وی خطاب به کشاورزان بیان داشت: البته اشکالاتی در اجرای طرح وجود دارد، اما ما هم بایستی به شکرانه باران رحمت الهی و جاری شدن آب در تالاب هامون با تغییر نوع نگاه و تغییر گفتمان به سمت همدلی و همکاری با مسئولان مربوطه برای رسیدن به نتیجه و هدف مطلوب گام برداریم.

استاندار سیستان و بلوچستان در پایان گفت: از وزارت جهاد کشاورزی انتظار داریم؛ علیرغم وجود چالش ها و مشکلات زیاد در سطح کشور، سیستان و بلوچستان را با نگاه و توجه ویژه حمایت کنند چرا که این استان در خط اول جبهه سیاسی، اقتصادی، بهداشتی و امنیتی کشور قرار دارد و بایستی متفاوت از سایر نقاط کشور دیده شود.

تعداد بازدید : ۱۵۱
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید