سه شنبه / ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۷:۵۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۲۵۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری:

افزایش سه برابری خربد تضمینی گندم نسبت به سال گذشته

(سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۷:۵۷
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری درخصوص وضعیت گندم استان گفت: امسال با بارندگی های خوبی که در سطح کشور و در استان داشتیم خرید تضمینی حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را پیش‌بینی می‌کنیم که تاکنون ۱۳ هزار تومان خریداری شده که در مقایسه با سال گذشته که ١٧ هزار تن گندم خریداری شده نشان‌دهنده رشد قابل توجهی در حوزه خرید گندم تضمینی در سطح استان می باشد .
وی ادامه داد: این میزان گندم در چهار مرکز شهرستان‌های جنوبی استان خریداری شده است و پیش بینی میشود بیش از نیاز استان خرید گندم داشته باشیم .
وی گفت: ۱۲ مرکز خرید در استان پیش‌بینی شده که با توجه به زمان برداشت گندم در شهرستان های مختلف این مراکز نیز فعال خواهند شد.
وی تصریح کرد: در مورد برداشت دانه های روغنی نیز رشد قابل توجهی داشته ایم به طوری که تا کنون ۴۰۰ هزار تن دانه روغنی در سطح استان خریداری شده است .

زنگنه درخصوص تعیین سهمیه گندم کارخانه های آرد استان برای تولید آرد افزود: دستورالعمل جدید برای تعیین سهمیه کارخانجات آرد ابلاغ شده است و آیتم های مختلفی در این دستورالعمل با هدف کیفیت بخشی به آرد تولید شده و ایجاد رقابت بین سرمایه گذاران مد نظر است .
وی گفت: در سنوات گذشته تعیین سهمیه گندم کارخانه ها بر اساس تفاهمات صورت گرفته بین کارخانه های ارد انجام می‌شد اما به دلیل اینکه نیاز است که کیفیت آرد تولیدی و فضای رقابت بین کارخانه ها افزایش یابد، در صدد این هستیم که با برگزاری جلسات کارشناسی و همچنین اخذ نظرات سرمایه گذاران کارخانه های آرد، سهمیه گندم این کارخانه ها را تعیین نماییم.
وی تشریح کرد : برای افزایش توان رقابت کارخانه ها نیز زمینه اعطای تسهیلات را فراهم می کنیم که بتوانند بهسازی و تعمیر دستگاه ها و تجهیزاتی که لازم است را فراهم نمایند و زمینه افزایش کیفیت و کمیت ارد تولیدی انان میسر گردد.
تعداد بازدید : ۱۲۱
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید