یکشنبه / ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۷:۳۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۲۴۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر صورت گرفت:

بازدید استاندار سیستان ‌وبلوچستان از جمعیت هلال احمر استان

استاندار سیستان و بلوچستان به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر با حضور در ساختمان مدیریت جمعیت هلال احمر استان با پرسنل و امدادگران این جمعیت دیدار و از طریق ویدیو کنفرانس با سرپرست هلال احمر کشور گفتگو کرد.

(یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۷:۳۵
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی “استاندار” در جریان بازدید از بخش‌های مختلف ساختمان مدیریت جمعیت هلال‌احمر سیستان ‌وبلوچستان و دیدار با امدادگران هلال احمر؛ از طریق ویدیوکنفرانس با کریم همتی سرپرست هلال‌احمر کشور گفتگو کرد و ضمن تبریک فرارسیدن میلاد حضرت امام حسن مجتبی(ع) و روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر، از فداکاری و ایثار همه‌ی نیروهای امدادی بویژه نیروهای امدادرسان هلال‌احمر در جریان حوادث مختلف تشکر کرد.

وی افزود؛ نیروهای امدادی هلال احمر، اولین کسانی هستند که در سختی ها و در بحران‌ها و گرفتاری‌ها حاضر می‌شوند و این روزها هم که کشور درگیر بیماری کرونا است تلاش‌های هلال احمر در کنار سایر گروه‌ها و دستگاه‌ها قابل تقدیر است.

استاندار گفت: سال ۱۳۹۸ سال بسیار سختی برای استان بود بطوریکه در ابتدای سال سیلاب منطقه سیستان و در ماه‌های پایانی سال، سیلاب منطقه بلوچستان را با حجم بیش از ۳۰هزار مترمکعب داشتیم که بحمدالله با تلاش مجموعه ستاد مدیریت بحران و هلال احمر این بحران بدون تلفات پشت سر گذاشته شد که عملکرد این نیروها قابل تحسین است.

موهبتی به حوادث جاده‌ای و حادثه خروج قطار از ریل در منطقه زاهدان اشاره کرد و ادامه داد: این حادثه با حضور و واکنش سریع نیروهای امدادی در کمتر از ۴ساعت مدیریت شد.

وی افزود: در جریان سیل مناطق جنوبی استان، با پیام امید آفرین مقام معظم رهبری، سیل مهربانی از سوی همه استان‌های کشور به سمت مردم سیستان و بلوچستان جاری شد و حضور گروه‌های مختلف امدادی و کمک رسان در بین مردم، جلوه‌های زیبایی از محبت و‌ حس نوع‌د‌وستی در استان ماندگار شد و آلان مردم استان را تسکین داد.

استاندار همچنین از بخش‌های مختلف جمعیت هلال‌احمر استان در زاهدان بازدید و از نزدیک با پرسنل و امدادگران هلال‌احمر گفتگو کرد.
تعداد بازدید : ۲۰۷
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید