سه شنبه / ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۴:۵۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۲۳۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون استاندار:

نقش آفرینی رزمندگان سیستان و بلوچستان در دوران دفاع مقدس به ملت ایران معرفی شود

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار گفت: با توجه به اینکه نقش آفرینی رزمندگان سیستان و بلوچستان در دوران دفاع مقدس، آنگونه که شایسته نام این بزرگان است، به کشور معرفی نشده؛ لذا مناسبت‌هایی از جمله سالروز حماسه سوم خرداد؛ فرصت مغتنمی برای معرفی نقش برجسته سرداران شهید و رزمندگان استان به ملت ایران است.

(سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۴:۵۹
به گزارش روابط عمومی استانداری، علی زینی وند معاون سیاسی و اجتماعی استاندار در جلسه "ستاد هماهنگی بزرگداشت سوم خرداد" در استانداری برگزار شد، با گرامیداشت سالروز حماسه سوم خرداد و یاد و خاطره شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس به ویژه شهدای عملیات آزادسازی خرمشهر، اظهار داشت: سرداران شهید و رزمندگان استان علاوه بر گروههای رزمی استان در قالب لشکرهای سایر استان‌ها در دفاع مقدس جانفشانی کردند و شهدای بزرگی تقدیم میهن اسلامی نمودند؛ لذا این مناسبت ها بایستی بهانه‌ای برای معرفی این چهره‌ها به ملت ایران باشد.

 وی افزود: علاوه بر حضور رزمندگان استان در صحنه نبرد دوران دفاع مقدس، سیستان و بلوچستان؛ همچنان در حال جنگ و دفاع از مرزهای کشور است و روزانه در مقابل سوداگران مرگ، قاچاقچیان، تروریست‌ها و خرده تروریست‌ها، شهیدانی را تقدیم میهن اسلامی می کند.

علی زینی‌وند در ادامه پیرامون بزرگداشت حماسه سوم خرداد "سالروز آزادسازی خرمشهر" در استان گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی استان موظفند؛ نسبت به فضا سازی محیط متناسب با این واقعه مهم اقدام کنند و امکانات موجود خود از جمله تلویزیون های شهری را جهت انجام تبلیغات محیطی در اختیار ستاد بزرگداشت حماسه سوم خرداد قرار دهند.

 معاون سیاسی و اجتماعی استاندار در پایان تصریح کرد: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا در خصوص برگزاری تجمعات بزرگداشت با محدودیت‌هایی مواجه ایم؛ بنابراین شورای اطلاع‌رسانی استان، صدا و سیما، رسانه ها و گروه های تولید محتوا با توجه به اقبال عموم مردم به فضای مجازی، عمده تمرکزشان بر روی تولید محتوا برای رسانه ها و به ویژه فضای مجازی خواهد بود.

 دبیر ستاد هماهنگی بزرگداشت سوم خرداد نیز در این جلسه گفت: سیستان و بلوچستان با تقدیم ۲۹ شهید معظم و ۲۸ جانباز سرافراز در عملیات بیت المقدس نقش آفرینی کرده است.

 سردار کوهکن در ادامه با بیان اینکه رزمندگان استان عمدتاً در سه قالب در این عملیات حضور داشتند، خاطرنشان کرد: دسته اول گروه نظامی لشکر ۸۸ که در قالب یک گروه رزمی و یک گردان توپخانه مستقیماً در این عملیات شرکت داشتند، دسته دوم در قالب لشکرهای سایر استان های کشور و دسته سوم نیز یگان تکاوران نیروی دریایی بودند که از مرکز کشور به مناطق عملیاتی اعزام می شدند و در مجموع شهدای گرانقدری را در این عملیات فتح آفرین تقدیم انقلاب اسلامی نمودند.
https://t.me/ostansb/8661
تعداد بازدید : ۱۵۹
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید