پنج شنبه / ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲۱:۲۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۲۲۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تاکید معاون استاندار بر ممنوعیت ورود غیرمجاز مرغ زنده به استان

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: ورود محموله‌های مرغ زنده به استان ممنوع است و از توزیع و عرضه غیربهداشتی آن در سطح استان جلوگیری شود.

(پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۲۱:۲۴
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ ماندانا زنگنه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان که با هدف بررسی وضعیت عرضه مرغ زنده در سطح استان برگزار شد؛ ورود محموله‌های مرغ زنده به استان را ممنوع کرد و بر جلوگیری از توزیع و عرضه غیربهداشتی آن در سطح استان تاکید کرد.

وی تصریح کرد: مرغداری های سطح استان موظف هستند؛ مرغ تولید شده خود را از طریق کشتارگاه ‌وارد چرخه توزیع کنند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری ادامه داد: تولیدکنندگان مرغ استان خراسان جنوبی با اخذ مجوزهای دامپزشکی باید مرغ زنده را برای کشتار وارد کشتارگاههای استان نمایند تا پس از آن مرغ کشتار شده وارد زنجیره توزیع گردد و اگر جدای از این چرخه مرغ زنده وارد استان شود همانند گذشته توسط نیروی انتظامی کشف و ضبط خواهد شد.


زنگنه افزود: مرغدارانی که مرغ تولیدی را وارد کشتارگاه نکنند دامپزشکی و جهادکشاورزی از تحویل جوجه و نهاده‌های دامی و سوخت به آنها جلوگیری خواهند کرد.

وی تاکید کرد: اتحادیه مرغداران استان نسبت به راه اندازی فروشگاه و نمایندگی عرضه مرغ کشتار روز با برند معتبر در سطح استان اقدام نمایند تا بتوانند با بازار مرغ وارد شده از خارج استان رقابت کنند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری اظهار داشت: باید شرایطی فراهم گردد که با توجه به همجواری با بازار مصرف دو کشور افغانستان و پاکستان مرغ تولیدی در استان صادر گردد و مرغداران از شرایط رکود خارج شوند.

زنگنه گفت: برای فراهم شدن زمینه صادرات مرغ تولید شده در استان و همچنین مرغ زنده سایر استان‌ها تسهیلات ارزان جهت ایجاد خط N2و همچنین ایجاد سایر زیرساخت‌ها مورد نیاز از محل تسهیلات روستایی وجود دارد و مرغداران می‌توانند برای ایجاد این زیرساخت‌ها از این تسهیلات استفاده کنند.

تعداد بازدید : ۱۶۷
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید