پنج شنبه / ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ / ۰۹:۴۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۱۲۸
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

ترویج و توسعه فرهنگ ورزش همگانی در بین افراد جامعه موجبات کرامت انسانی را بدنبال خواهد داشت

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ترویج و توسعه فرهنگ ورزش همگانی در بین افراد جامعه موجبات کرامت انسانی را بدنبال خواهد داشت، زیرا جسم سالم روی انسان را متعالی می کند.

(پنج شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸) ۰۹:۴۳
احمدعلی موهبتی “استاندار” در مراسم تجلیل از دانیال شه بخش بوکسور شایسته استان و فاتح اولین سهمیه المپیک تاریخ ورزش سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت و جایگاه ورزش در بین افراد جامعه اظهار داشت: اصل فلسفه ورزش ترغیب و تشویق جامعه به ورزش همگانی و در پی آن تعالی و کرامت روح استان است.

وی افزود: چنانچه سلامت جامعه به خطر بیفتد اقتصاد جهان متلاطم خواهد شد و می‌بینیم با شیوع #ویروس_کرونا کل جهان تحت تاثیر قرار گرفته، چون سلامت جامعه به خطر افتاده است.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان با اشاره به رفتار پهلوانی و اخلاقی ورزشکاران که ماندگار می باشد تاکید کرد: ورزشکاران با غیرت استان سیستان و بلوچستان علاوه بر درخشش در میادین قهرمانی در بحث پهلوانی نیز باید الگو و سرآمد همه جوانان و ورزشکاران کشور باشند.

احمدعلی موهبتی؛ عملکرد و اقدامات صورت گرفته از سوی مدیران ورزش و جوانان استان را قابل قبول خواند و افزود: اکثر پروژه های نیمه تمام استان به سرعت در حال تکمیل شدن است و توسعه زیرساخت‌های ورزشی از شمال تا جنوب استان با اعتدال رو به رشد است.

وی پیشرفت‌های اداره کل ورزش و جوانان را در سه بخش قهرمانی، همگانی و توسعه روستایی، را در سطح کشور مطلوب ارزیابی کرد.

استاندار همچنین ضمن تبریک کسب اولین سهمیه المپیک بوکس تاریخ ورزش استان سیستان و بلوچستان توسط دانیال شه بخش بوکسور شایسته تیم ملی ایران، یادآور شد: جوانان و ورزشکاران با استعداد این خطه از ایران زمین بارها ثابت کردند چیزی کمتر از ورزشکاران سایر استانها ندارند، و این را در #دومین_دوره_المپیاد_استعدادهای_برتر_کشور با کسب مدال های ارزشمند به اثبات رساندند.

موهبتی در خصوص پیگیری مشکلات دانیال شه بخش، بویژه اهدای زمین برای ساخت خانه و همچنین حمایت برای برگزاری اردوهای آماده سازی برای المپیک 2020 توکیو قول مساعدت داد.

وی ضمن اشاره به فرهنگ حفظ و نگهداری اماکن و زیرساخت ورزشی، حضور بخش خصوصی در توسعه زیرساخت های ورزش استان را حائز اهمیت خواهد و افزود: باید تمام دستگاه های اجرایی استان با تعامل و همگرایی با اداره کل ورزش و جوانان، سرمایه های بخش خصوصی را به این سمت سوق دهند.

لازم به ذکر است؛ در ابتدای این جلسه ادهم کرد مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گزارشی از عملکرد و فعالیت حوزه ورزش و جوانان و همچنین موفقیت های کسب شده توسط ورزشکاران مستعد و نخبه استان در سال 98 ارایه داد.

در پایان این دیدار به پاس قدردانی از دانیال شه بخش فاتح اولین سهمیه المپیک تاریخ ورزش استان مبلغ چهارصد میلیون ریال و همچنین مبلغ یکصد میلیون ریال به محمود نهتانی مربی بوکس استان اهدا شد.
تعداد بازدید : ۲۸۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید