پنج شنبه / ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ / ۰۹:۴۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۱۲۷
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

جهش بودجه ای سالهای اخیر استان؛ نویدبخش آینده ای روشن است

استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در گذشته استان ما از نظر تخصیص بودجه جزو استان‌های آخر کشور بود که با تلاش صورت گرفته طی سال های اخیر و هماهنگی و تلاش مسئولین فعلی خوشبختانه جهش بودجه‌ای استان نوید بخش آینده‌ای روشن توأم با توسعه برای استان است.

(پنج شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸) ۰۹:۴۰
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمد علی موهبتی "استاندار" پس از بازدید از سازمان مدیریت و برنامه ریزی و اداره کل امور اقتصادی استان در نشست با مدیرکل و کارکنان این اداره کل ضمن از همه متولیان حوزه مالی و اعتباری استان خاطر نشان کرد: با هماهنگی و همکاری خوبی که بین استانداری پ دستگاههای حوزه مالی و بودجه ای استان بود، علی‌رغم همه مشکلاتی که در کشور وجود داشت خوشبختانه هیچ گونه چالشی در حوزه مالی و اعتباری نداشتیم.

موهبتی ادامه داد: با وجود این هماهنگی، اگر همه تلاش کنند و منیت‌ها را کنار بگذارند، حتما آینده بهتر از این هم خواهد شد.

وی با بیان اینکه وضعیت استان از نظر تخصیص بودجه و اعتبارات در سال ۹۸ مطلوب بود، گفت: امسال با مشکلاتی از قبیل سیل اخیر جنوب استان مواجه بودیم که البته باران رحمت الهی موجب شد؛ سیل همدلی، مهر و محبت هم وطنان و تغییر نگاه مسئولین کشوری از نظر تخصیص اعتبارات به استان را داشته باشیم.

وی با تاکید بر اهمیت جذب سرمایه گذاران افزود: نوع رفتار ما از امروز باید در راستای جذب سرمایه گذار به منظور ایجاد اشتغال، کاهش بیکاری و افزایش سهم استان در تولید ملی باشد.

استاندار ادامه داد: در استان ما درآمد و نقدینگی بالاست اما متاسفانه پول سرمایه داران در سایر نقاط هزینه و سرمایه گذاری می‌شود لذا باید تلاش کنیم با ایجاد مرکز سرمایه‌گذاری؛ ضمن از بین بردن سرگردانی سرمایه‌گذاران با گردش مالی، موجبات رونق و توسعه استان فراهم شود.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: کشور ما امسال با مشکلات طبیعی از قبیل سیل گرفتار بود و اکنون نیز بیماری کرونا که اقتصاد همه کشور ها را تحت تاثیر قرار داده و کشور ما را که سال ها مورد تحریم ظالمانه دشمنان قرار دارد، در حوزه اقتصادی دچار چالش‌ هایی کرده است.

موهبتی یادآور شد: البته با وجود همه این مشکلات در سیستان و بلوچستان در حوزه آموزش و پرورش، گازرسانی و توجه به بازآفرینی شهری اقدامات خوبی انجام شده و در بین بخش بزرگی از اقشار ضعیف جامعه امید و انگیزه ایجاد شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: به منظور حفظ سلامت همکاران در حوزه مالی دستگاههای اجرایی پیشنهاد دادیم؛ سال بودجه ای اعتبارات عمرانی به ۳۱ شهریورماه ۹۹ تغییر کند که امیدواریم در بخش اعتبارات هزینه ای نیز با تاخیر یک تا دو ماهه گام مثبتی در جهت حفظ سلامت کارکنان حوزه مالی برداشته شود.

وی در پایان با ابراز خرسندی از راهیابی ورزشکار سیستانی و بلوچستانی به مسابقات جهانی المپیک برای اولین بار در تاریخ استان گفت: این نتیجه خوب؛ حاصل کمک و پشتیبانی زیرساخت‌های ورزشی استان و توجه به همه امور در جای خودش است.
تعداد بازدید : ۳۰۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید