سه شنبه / ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۷:۲۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۱۲۰
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

حجم مسافرت‌ها، سلامت شهروندان سیستان و بلوچستان را به مخاطره می اندازد

استاندار سیستان ‌‌و بلوچستان با بیان اینکه مسافرت باعث جابجایی ویروس کرونا بین استان‌ها و شهرها می شود؛ گفت: متاسفانه بعضی افراد به اهمیت موضوع در خانه ماندن برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا توجه نمیکنند و با‌ انجام مسافرت به استان‌های دیگر و‌یا بالعکس، سلامت خود و شهروندان استان را به مخاطره انداخته اند.

(سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸) ۱۷:۲۰
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی استاندار صبح امروز در دیدار با فرمانده سپاه سلمان و در جلسه ویدیو کنفرانس با فرماندهان نواحی مقاومت بسیج سپاه و اعضای قرارگاه پدافند زیستی شفاء سپاه استان، با تبریک ماه رجب از اقدامات مجموعه سپاه استان در تامین و‌برقراری امنیت، حضور موثر در حوادث گوناگون و فعالیت در حوزه سازندگی و‌دیگر عرصه ها تشکر کرد.

وی‌با اشاره به اینکه در حوزه شیوع بیماری کرونا در سطح کشور جزو استان‌هایی هستیم که درحال حاضر بهترین شرایط را دارند؛ تصریح کرد: متاسفانه بی توجهی بعضی افراد به توصیه های بهداشتی و عدم اهمیت به موضوع در خانه ماندن برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، شاهد حجم مسافرت ها از استان های دیگر به سیستان و بلوچستان و بالعکس هستیم که این موضوع سلامت شهروندان استان را با مخاطره جدی روبرو کرده است.

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی استان با بیان اینکه خانه ایمن‌ترین مکان برای حفظ سلامت خانواده ها است؛ اظهار داشت: باید بستری فراهم شود که زنجیره انتقال بیماری کرونا قطع شود و تحقق این موضوع نیاز به آموزش بیشتر و فرهنگ‌سازی دارد تا همه مردم توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند و از خروج از خانه و مسافرت پرهیز کنند.

موهبتی افزود: همانگونه که در جریان سیل جنوب استان، با پیام و توصیه رهبر معظم انقلاب شاهد حضور گسترده همه ی بخش ها برای مدیریت و کمک به سیل زدگان بودیم و بحمدالله این سیلاب بدون تلفات انسانی مدیریت شد، ادامه داد: اکنون نیز بایستی همه با تمام توان خود پای کار باشند تا بتوانیم این بیماری را هرچه زودتر شکست دهیم و از این بحران نیز با سربلندی بیرون بیاییم.

رییس شورای تامین استان در پایان سخنان خود، از تلاش همه پرسنل سپاه پاسداران استان در تامین امنیت پایدار در استان قدردانی کرد و امنیت و آرامش حاکم بر فضای استان و‌کشور را حاصل جانفشانی شهدا، تلاش‌های شبانه روزی همه‌ی نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی و قضایی و همچنین تعامل و همدلی بین اعضای شورای تامین استان دانست.

فرمانده سپاه سلمان استان هم در این دیدار از آمادگی نیروهای سپاه در حوزه مقابله با بیماری کرونا خبر داد و‌گفت: تاکنون ۱۰ جلسه قرارگاه پدافند زیستی شفاء سپاه استان با ۷کارگر‌وه برای ریشه‌کنی این بیماری تشکیل شده است.

سردار گشتاسبی افزود: در حال حاضر ۱۷۰ گروه جهادی در سطح استان برای ضدعفونی نمودن همه اماکن فعال هستند و تا کنون ۳هزار و ۳۰۰ مکان در سطح استان ضدعفونی شده است.

وی همچنین از تولید روزانه ۱۱ هزار لیتر مواد ضدعفونی در استان توسط بسیج سازندگی خبر داد و گفت: تاکنون ۱۵۵ هزار ماسک و دستکش در کارگاه های تولیدی استان تولید ‌و در مناطق حاشیه و محروم استان توزیع شده است.
تعداد بازدید : ۱۱۸
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید