یکشنبه / ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۶:۲۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۱۱۴
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

سهم ۵۶۰ میلیارد تومانی سیستان و بلوچستان از تسهیلات تبصره ۱۸ بودجه

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سهم این استان از محل موضوع تبصره ۱۸ بودجه ۵۶۰ میلیارد تومان بوده که در نتیجه تزریق آن به فعالیت های تولیدی فراهم شدن زمینه اشتغال تعداد قابل توجه ای از مردم منطقه است.

(یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸) ۱۶:۲۳
ماندانا زنگنه در کارگروه اشتغال سیستان و‌ بلوچستان اظهار داشت: هدف بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه،‌اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد با تاکید بر اشتغال جوانان، دانش آموختگان، زنان و اشتغال حمایتی است.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت جذب این اعتبارات کلیه دستگاه های اجرایی تا پایان هفته با احصا مسایل و مشکلات فرا روی جذب تسهیلات، درخصوص امکان جذب منابع اعلام نظر نمایند که در صورت عدم جذب، منابع به سایر بخش ها اختصاص خواهد یافت.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: بند الف تبصره ١٨ حاوی هشت برنامه تولید و اشتغال یعنی سیاست‌های فعال بازار کار، بافت فرسوده شهری، بخش کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شرکت‌های دانش بنیان، صنعت و معدن، فرهنگ و هنر و حمل و نقل ریلی برون شهری است که در این میان سهم استان حدود ٥٦٠ میلیارد تومان معادل ٣/٦ درصد از کشور است.

زنگنه افزود: برای شفاف‌سازی و نظارت بر این بودجه در زمینه تولید و اشتغال، وزارت جهاد کشاورزی سامانه سیتا، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سامانه کارا، وزارت صمت سامانه بهین یاب و بازآفرینی و شهری پایدار سامانه پایش را راه اندازی کرده اند.
تعداد بازدید : ۱۱۸
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید