پنج شنبه / ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ / ۰۹:۵۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۱۰۹
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

بررسی وضعیت تامین اقلام بهداشتی کرونا محور در کمیته پشتیبانی و تامین کالای ستاد مبارزه مقابله با کرونا

(پنج شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸) ۰۹:۵۵
 به گزارش روابط عمومی استانداری در جلسه کمیته پشتیبانی و تامین کالای ستاد مقابله با کرونا که به ریاست سلیمی مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری برگزار شد درخصوص میزان ذخیره‌سازی کالاهای اساسی در ایام تعطیلات نوروزی و همچنین تامین اقلام بهداشتی کرونامحور بررسی و رایزنی های لازم انجام شد ‌‌. 
 سلیمی مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری در این جلسه اظهار داشت: در راستای تامین اقلام بهداشتی کرونا محور تعداد ۱۰۰ هزار ژل ضدعفونی کننده برای تامین نیاز استان توسط تجار خریداری شده است و همچنین رایزنی های لازم برای حمل محموله الکل مورد نیاز استان از شهرستان مشهد انجام شده و این محموله در حال ارسال می باشد.
 
 سلیمی گفت: تعدادی از شرکت های تولیدی در سطح استان برای تولید اقلامی همچون ژل عفونی‌کننده و ماسک اعلام آمادگی کرده اند که رایزنی های لازم برای تامین مواد اولیه این واحد ها و همچنین اخذ استانداردهای لازم برای تولیدات آنها انجام شده است.
 
 مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: با توجه به تخلفات برخی داروخانه‌ها و شرکت‌های دارویی و احتکار اقلام بهداشتی کرونا محور، مقرر گردید اقلام کشف شده از سوی تعزیرات حکومتی در اختیار ستاد مدیریت بحران استان قرار گیرد و توزیع مجدد این اقلام در سطح دانشگاه های علوم پزشکی استان از طریق این مدیریت انجام شود.
 
 وی افزود : با توجه به عدم عرضه اقلام بهداشتی کرونا محور در برخی داروخانه‌ها و افزایش قیمت چند برابری این اقلام ، دستگاه‌های متولی موظف به بازدیدهای مستمر از داروخانه‌ها و شرکت های عرضه کالاهای پزشکی هستند.
 
 سلیمی عنوان داشت : در خصوص تعطیلی واحدهای صنفی نیز، تعطیلی اصناف باید با هماهنگی اتاق اصناف صورت گیرد و واحدهای صنفی از تعطیلی خودسرانه خودداری کنند و از سویی اصنافی که موظف به تعطیلی میباشند باید این موضوع را رعایت نمایند.
تعداد بازدید : ۱۴۳
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید