دوشنبه / ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ / ۰۷:۴۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۱۰۳
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

تاکید استاندار بر مراقبت بیشتر و تعطیلی همه اماکن گردشگری سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان بر مراقبت بیشتر مردم و خودداری از حضور در محافل عمومی و تعطیلی همه اماکن گردشگری با توجه به سیر صعودی بیماری کرونا تاکید کرد.

(دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸) ۰۷:۴۷
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمد علی موهبتی "استاندار" در نشست با فرمانداران و روسای دانشگاههای علوم پزشکی استان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، در اظهار داشت: با توجه به سیر صعودی شیوع ویروس کرونا، شهروندان برای حفظ سلامت خود و سایر هم وطنان در منازل خود بمانند و از حضور در محافل عمومی به طور جدی خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: امسال بایستی مسافرت و گردشگری به شهرهای استان تعطیل و ترتیبی اتخاذ شود تا گردشگران سایر نقاط کشور نیز به استان وارد نشوند.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: علی رغم همه اقدامات انجام شده، بخشی از شهرستان‌های استان در حوزه امکانات و خدمات بهداشتی و درمانی با کمبودهایی مواجه هستند و در صورتی که انتشار و شیوع این بیماری افزایش یابد، قطعاً با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.

موهبتی بیان داشت: با توجه به سیر صعودی شیوع ویروس کرونا در کشور و استان ضرورت دارد از برگزاری هرگونه مراسم؛ عبادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی که منجر به تجمع و حضور مردم می‌شود، جلوگیری شود چرا که این بیماری دوره ۱۴ روزه نهفته دارد و در صورت عدم همراهی مردم و شیوع گسترده بیماری، با چالش‌های جدی در استان مواجه خواهیم بود.

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی سیستان و بلوچستان در پایان هدف از برگزاری این جلسه را مرور و کنترل اقدامات انجام شده توسط فرمانداریها، برآورد نیازمندی‌های شهرستان ها و همچنین ابلاغ و تاکید دستورالعمل‌های بهداشتی مربوطه برای روزهای آینده در استان بیان کرد.

موهبتی تاکید کرد: با توجه به اینکه روز گذشته اولین مورد فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کرونا را در استان داشتیم و در حوزه هر سه دانشگاه علوم پزشکی زابل، ایرانشهر و زاهدان تست مثبت ابتلا به کرونا داشتیم، لذا این مهم می طلبد که مردم نسبت به رعایت مسائل و مباحث بهداشتی توجه جدی داشته باشند.
تعداد بازدید : ۱۹۸
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید