شنبه / ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ / ۰۷:۲۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۰۷۹
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

بررسی وضعیت استان در مقابله با ویروس کرونا

در نشست اعضای قرارگاه پدافند زیستی استان، وضعیت استان برای مقابله با ویروس کرونا مورد بررسی قرار گرفت.

(شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸) ۰۷:۲۹
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ سومین جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان با هدف مقابله با ویروس کرونا، با حضور اعضا و به ریاست استاندار در استانداری برگزار شد.

احمد علی موهبتی استاندار و فرمانده قرارگاه زیستی استان؛ وزارت بهداشت را مرجع انتشار اطلاعات درباره وضعیت انتشار ویروس کرونا عنوان کرد و اظهار داشت: رسانه‌ها اطلاعات منتشر شده از سوی وزارت بهداشت را مرجع اخبار خود قرار دهند و از انتشار آمار کذب و ناصحیح و غیر قابل اعتماد خودداری کنند.
وی افزود: باید فضای مجازی مدیریت شود و با رسانه هایی که با انتشار شایعات، قصد تشویش اذهان مردم را دارند برخورد شود .

رییس قرارگاه پدافند زیستی استان از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خواست با صدور اطلاعیه های کتبی و شماره دار در صدا و سیما و رسانه‌ها اطلاعات و آموزش‌های لازم را به مردم به طور مرتب ارائه دهند.

موهبتی افزود: تعطیلی ها نباید باعث افزایش رفت و آمدها و مسافرت به شهرهای مختلف شود و مردم باید این موضوع را رعایت کنند که رفت و آمدهای خود را به سایر شهرها و فضاهای عمومی محدود کنند و از ترددهای غیرضروری پرهیز نمایند .

استاندار گفت: براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، برگزاری هرگونه مراسم و تجمعی که در بازه زمانی بیشتر از ۲ تا ۳ ساعت به طول بیانجامد، نباید برگزار گردد زیرا در این گونه تجمعات میزان سرایت و شیوع ویروس کرونا بیشتر می‌شود ‌‌پ سلامت افراد را به مخاطره می اندازد.

وی از مردم و‌نمازگزاران خواست: در مناطق غیر آلوده باید نماز جمعه با رعایت حد فاصله شرعی و با مهر و سجاده اختصاصی برگزار شود و هرگونه تصمیم‌گیری در این زمینه نیز توسط شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه به اطلاع مردم رسانده می شود.

وی با بیان اینکه مسئولین باید در اطلاع‌رسانی شفاف باشند تا اعتماد مردم جلب شود، افزود: نظام پزشکی و پزشکان، معتمد مردم در مصاحبه نقش داشته باشند و صدا و سیما از این پزشکان برای مصاحبه استفاده کنند .

وی گفت: کارمندانی که مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای از جمله بیماری‌های کلیوی ،دیابت و بیماران قلبی می توانند با هماهنگی مدیر مربوطه از مرخصی استعلاجی استفاده کنند که البته این نوع مرخصی بر اساس احراز بیماری در سابقه فردی آنها برای دستگاه متبوع می باشد.

وی تاکید کرد: مرخصی زندانی ها نیز شامل افرادی گردد که کارت سلامت داشته باشند.

استاندار گفت:آموزش و آگاهی بخشی به مردم نیز باید از طریق صدا و سیما و رسانه ها به طور ویژه انجام شود.

گفتنی است در این جلسه هر یک از اعضا گزارش اقدامات پیشگیرانه و تمهیدات انجام شده هر دستگاه را برای مقابله با ویروس کرونا به جلسه ارائه دادند.
تعداد بازدید : ۴۷۸
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید