دوشنبه / ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۸:۲۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۰۲۸
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

نقش آفرینی آستان قدس رضوی در طرح ۴۶ هزار هکتاری سیستان اثرگذار خواهد بود

استاندار گفت: نقش آفرینی آستان قدس رضوی در طرح ۴۶ هزار هکتاری سیستان اثرگذار خواهد بود چرا که فعالیت‌های آستان قدس فعالیت های دانش بنیان است و در حوزه کارهای اجرایی بر اساس سود شناخته شده علمی گام برمی دارند .

(دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸) ۰۸:۲۰
به گزارش روابط عمومی استانداری احمد علی موهبتی در نشست شورای معاونین وزارت جهاد کشاورزی که به ریاست سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در محل وزارتخانه برگزار شد، با اشاره به طرح ۴۶ هزار هکتاری منطقه سیستان گفت: دولت برای این طرح هزینه های گزافی را متقبل شده و ما مسئولین در قبال منطقه سیستان به عنوان تنگه احد به فرمایش مقام معظم رهبری تکلیف مضاعفی داریم.

موهبتی گفت : با توجه به اینکه در ابتدای اجرای این طرح قرار داریم اگر مدیریت اجرای این طرح درست نباشد این طرح تا انتها با چالش‌های جدی روبرو خواهد بود.

وی ادامه داد: بر اساس تفاهم‌نامه آستان قدس رضوی از ابتدای زنجیره از جمله تولید نهاده و بذر تا انتها یعنی بازاریابی را برعهده خواهد داشت و در زنجیره یک رفتار اقتصادی از خود نشان خواهد داد به نحوی که هم منافع خود آستان قدس و هم منافع مردم منطقه از این طرح تامین شود.

استاندار با بیان اینکه حضور آستان قدس را برای دوره ده ساله هدف‌گذاری کرده‌ایم تاکید کرد: انتظار است که آستان قدس در این مدت حضوری آگاهانه و هدفمند داشته باشد و متناسب با مردم منطقه برای همه گروه هایی که می خواهند در قالب اجاره زمین و مجتمع های کشت و صنعت کار کنند نسخه داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: این کار سختی است و ممکن است با چالش هایی روبرو شود اما انتظارات مردم منطقه نیز باید برآورده شود.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی هم در این جلسه بر ضرورت تکمیل هر چه سریع‌تر طرح ۴۶ هزار هکتاری انتقال آب با لوله به دشت سیستان تاکید کرد.

مهندس عباس کشاورز ، تصریح کرد: طرح ۴۶ هزار هکتاری انتقال آب با لوله به دشت سیستان باید هرچه سریع‌تر تکمیل شود و مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی ادامه داد: تثبیت شن های روان و توسعه استخرهای پرورش ماهی از دیگر اقداماتی است که می‌‌تواند به افزایش درآمد کشاورزان و توسعه کشاورزی منطقه کمک کند.

کشاورز گفت: توجه به مسائل و ابعاد اجتماعی طرح و مشارکت و همراهی کشاورزان برای پیشبرد بهتر کارها اقدامی ضروری است.
تعداد بازدید : ۱۲۳
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید