یکشنبه / ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۹:۲۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۰۲۶
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون امور مجلس رییس جمهوری:

استفاده از ظرفیت مرزها سیاست راهبردی دولت در مقابل تحریم‌هاست

معاون امور مجلس رییس جمهوری گفت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های مرز و بازارچه‌های مرزی با توجه به تحریم‌های ظالمانه آمریکا یکی از سیاست‌های راهبردی دولت در مقابل تحریم‌هاست.

(یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸) ۰۹:۲۳
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسینعلی امیری در حاشیه بازدید از بازارچه و پایانه مرزی میرجاوه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌های مرز و بازارچه‌های مرزی در شرایط تحری‌م‌ها بسیاری از مشکلات در این زمینه را برطرف می‌کند که این امر در دولت تدبیر و امید در حال انجام است.

وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های بی‌شماری در زمینه مرز و بازارچههای مرزی دارد که باید از این ظرفیت‌ها به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

معاون امور مجلس رییس جمهوری گفت: یکی از سیاست‌های راهبردی دولت تدبیر و امید بحث ایجاد اشتغال و ارتقای سطح معیشت مردم است که بهرهگیری از ظرفیت مرز و بازارچههای مرزی در این زمینه بسیار راه‌گشاست.

وی بیان کرد: در دولت دکتر روحانی توجهی که به حل مسائل و مشکلات سیستان و بلوچستان شده قابل توجه است.

امیری ادامه داد: طرح‌های خیلی بزرگ در دولت تدبیر و امید در سیستان و بلوچستان یا شروع شده و یا شتاب گرفت.

وی با اشاره به اهداف سفر خود به سیستان وبلوچستان گفت: بازدید از بازارچه و پایانه مرزی میرجاوه، افتتاح چندین طرح در زاهدان و ادامه سفرهای دهه فجر است.

معاون امور مجلس رییس جمهوری گفت: در بازدیدی که از بازارچه مرزی میرجاوه داشتیم مشکلات تجار، اتاق بازرگانی و مدیران مرز، متصدیان و مسوولان مربوطه را شنیدیم.

وی ادامه داد: بخشی از مشکلاتی که تجار و بازرگانان میرجاوه مطرح کردند را با اعضای هیات دولت از جمله رییس جمهوری و معاون اول رییس جمهوری مطرح خواهیم کرد و دستورات لازم در این زمینه را خواهیم گرفت.

امیری بیان کرد: بخشی از مشکلاتی که متولیان بازارچه مرزی میرجاوه مطرح کرند به قوانین و مقررات بر می‌گردد.

وی ادامه داد: حالا بحث اصلاح قوانین یک مطلب بوده اما اصلاح مقررات ساده‌تر است در جمع‌بندی سفر که معمولا اعضای هیات دولت که سفر به استان‌ها دارند ارائه می‌دهند گزارش بازدید از بازارچه مرزی میرجاوه را مطرح خواهیم کرد.

معاون امور مجلس رییس جمهوری گفت: مسائلی که باید رییس جمهوری و یا معاون اول رییس جمهوری در جریان قرار گیرند و یا مسائلی که باید در هیات دولت تصمیم‌گیری شود در هیات دولت مطرح خواهد شد.
تعداد بازدید : ۱۶۵
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید